Вчені розповіли, якого кольору насправді небо

Вчені розповіли, якого кольору насправді небо

Якого кольору небо / фото: pixabay.com

Скільки разів ви вдивлялися в блакитне небо, милувалися його красою? А ви знали, що насправді воно зовсім іншого кольору? Вчені кажуть, що на ділі воно темне. Те, що ми бачимо — це розсіяне світло.

Про це повідомляє Science Alert.

Так, блакитний колір неба надає ні азот, ні кисень або інші хімічні елементи. Все на багато простіше, ніж здається. Професор Майкл Дж. Браун з Університету Монаша розповів про це. Допоміг йому професор астрономії МЕРТ Кеворті (співробітник Лейденського університету).

Вчені розповіли, що Сонце випромінює дуже широкий спектр видимого світла. Наші органи зору сприймають його, як білий. Хоча воно складається з усіх кольорів, що є у веселці. При проходженні сонячного світла крізь повітря, то атоми в атмосфері розсіюють синій більше, ніж червоний. Від цього ми й бачимо біле Сонце і блакитне небо в ясну, безхмарну погоду. Це явище ще називається релеївське розсіяння. Коли Сонце заходить, ефект тільки посилюється.

Щоб зрозуміти, якого кольору небо насправді, Браун і Кеворті радять подивитися на нього в нічний час доби. Це світіння є природним для атмосфери. Повітря дійсно світитися атомами й молекулами в атмосфері: у кисню натуральний колір — червоний, у натрію — жовтий. До речі, вчені також розповіли, що на великих висотах ультрафіолет розщеплює молекули О2 на пари атомів і ті рекомбінуються в хімічні сполуки, які дають зелене світіння. А ось атомів натрію дуже мало в атмосфері, і вони випромінюють дуже мало світла.

Це дивно, але якщо уважно вдивлятися в небо у ясний день при невеликому дощі, то можна навіть помітити крихітні метеори. Їх утворюють порошинки, які утворюються у верхніх шарах атмосфери. Пил цей залишається від падаючих зірок-метеорів. Виходить, що справжній колір нашого неба — це суміш жовтого, червоного і зеленого.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.