Вчені розповіли, які продукти підвищують ризик передчасної смерті

Вчені розповіли, які продукти підвищують ризик передчасної смерті

Ці продукти підвищують ризик передчасної смерті / фото: pixabay.com

Щоб дожити до глибокої старості, потрібно як мінімум займатися спортом і стежити за тим, що у вашій тарілці. Вчені з Університету Сан-Паулу провели дослідження і довели, що є продукти, які можуть спровокувати передчасну смерть.

Про це повідомляє Journal of Preventive Medicine.

Як виявилося, продукти, які підвищують ризик ранньої смерті, обожнюють багато людей. Йдеться про їжу з ультраобробкою. Так називають особливу групу продуктів, які піддають високому ступеню обробки. У складі такої їжі повно консервантів, ароматизаторів, загусників.

Багато хто вже, напевно, здогадався, що найшкідливішою їжею вважаються напівфабрикати, а також солодкі газовані напої, фастфуд, сухі сніданки. Також вчені відносять в категорію «дуже шкідливої їжі» все, що має тривалий термін зберігання.

На цьому не все, в список потрапили рослинні гамбургери і все, що складається з ізолятів білка. Така їжа абсолютно “захімічена” і вживати її в їжу вкрай шкідливо.

У своєму дослідженні вчені порівнювали показники смертності між бразильцями, які щодня у великій кількості споживали заборонену їжу і між тими, хто робив це дуже рідко. Виявилося, що, якщо 23% бразильців відмовляться від ультраоброблених продуктів, від ранньої смерті гинуло в рік би на 20 тисяч людей менше, ніж зараз.

Річ у тому, що такі продукти сприяють швидкому набору ваги, підвищують рівень цукру в крові, провокують появу захворювань серцево-судинної системи. З таким набором діагнозів людині дуже важко дожити до глибокої старості.

Замість всього ультраобробленого, вчені рекомендують їсти органічні продукти. Замість чипсів і снеків — горіхи та фріпси, сухофрукти. Замість напівфабрикатів — повноцінні страви, замість солодкої содової — воду, чай. Тоді проблема зникне сама по собі.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.