Вчені розповіли, як за допомогою дихання знизити артеріальний тиск

Вчені розповіли, як за допомогою дихання знизити артеріальний тиск

Як за допомогою дихання знизити артеріальний тиск / фото: freepik.com

Гіпертонія є поширеною проблемою і може стати причиною втрати зору, а також привести до інфаркту або інсульту. Людям, які страждають високим артеріальним тиском рекомендується поміняти свій раціон і регулярно займатися спортом. Якщо це не приносить результату, призначаються певні медикаменти. Вчені також виявили ще один спосіб розв’язання проблеми, і він полягає в тренуванні дихання з опором.

Про це повідомляє Journal of Applied Physiology.

Такий варіант дихання передбачає використання спеціального невеликого пристрою, через який потрібно робити вдих і видих протягом декількох хвилин щодня. Пацієнт в цьому випадку буде активно залучати дихальні м’язи, що дозволить посилити дихання в кілька разів.

Проведене дослідження продемонструвало, що такий спосіб може допомогти знизити артеріальний тиск. Протягом декількох років пристрій застосовують спортсмени, співаки, а також ті люди, які мають занадто слабкі легеневі м’язи.

У дослідженні брали участь групи здорових людей, які протягом шести тижнів щодня практикували дихальне тренування. Кожен сеанс містив у собі 30 вдихів і видихів. До початку тренування і після нього кожному з добровольців проводили вимірювання артеріального тиску.

Вченим вдалося встановити, що систолічний АТ впав на 9 мм рт. Потім експерти почали порівнювати отримані результати з тими, що фіксувалися під час лікування. Вони підкреслили, що подібні зміни нагадують ті, що фіксуються у пацієнтів, які почали виконувати на постійній основі аеробні вправи. Медики відзначають, що дихальні тренування підходять для людей різного віку. Крім того, це відмінна альтернатива для тих, хто не може повноцінно займатися спортом.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.