Вчені розповіли, що робити щоб прокидатися в гарному настрої

Вчені розповіли, що робити щоб прокидатися в гарному настрої

Що допоможе прокидатися у гарному настрої / фото: pixabay.com

В осінньо-зимовий період особливо складно прокидатися вранці. Щоб процес пробудження проходив легко, потрібно взяти за звичку 4 ритуали. Якщо їх повторювати щоранку, то зможете легко прокидатися і заряджатися позитивним настроєм на весь день.

Про це повідомляє Science Alert

Вчені з Каліфорнійського університету Берклі провели дослідження і виявили 4 найважливіших дії, які потрібно робити. Вони допоможуть організму знизити рівень кортизолу, отримати енергію і пробудити тіло. Це підніме настрій, і з дому на роботу людина піде з посмішкою на обличчі.

У дослідженні взяли участь 800 осіб. Протягом 14 днів випробовувані носили фітнес-браслети. Вчені відстежували їх сон і активність. Також фіксували, як і чим снідають люди, стежили за рівнем цукру в крові. І ось що виявилося найважливішим для організму:

  1. Сон

Тривалість сну повинна бути не менше 5 годин. Оптимальний час 7-9 годин.

Якщо сон буде більш тривалим, то пізнє пробудження обов’язково буде важким.

  1. Зарядка (фізичні вправи)

Вранці на наш настрій і когнітивні функції впливає фізична активність. Тому після пробудження потрібно хоча б 20 хвилин приділити ранковій гімнастиці.

  1. Сніданок

Хоча багато людей і відмовляються від сніданку, це не означає, що так робити правильно. Ранковий прийом їжі допомагає знизити рівень кортизолу. Його організм використовує для того, щоб прокинутися. Їжа стабілізує рівень гормонів і дає бадьорість.

  1. Цукор в крові

Вчені виявили, що глюкоза в напої (чай, кава, сік) знижує пильність. А ось вуглеводи її підвищують. Тому в сніданку має бути максимум вуглеводів і мінімум цукру.

Кожна людина повинна взяти собі це на замітку, щоб прокидатися легко і перебувати у відмінному настрої.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.