Вчені розповіли, що буде, якщо на Землі зникнуть тварини

Вчені розповіли, що буде, якщо на Землі зникнуть тварини

Що буде, якщо на Землі зникнуть тварини / Фото: freepik.com

Все, що є на нашій планеті, пов’язано між собою. Якщо в популяції якогось виду тварин щось зміниться, то це одразу ж позначиться на всьому навколишньому середовищі. Точно така ж ситуація і з рослинами. Навіть незначні зміни можуть мати дуже серйозні наслідки.

Про це повідомляє The Grunge.

Масове вимирання тварин вже знайоме людству. Мільйони років тому вимерли динозаври, зникли мамонти та багато інших видів. Багато хто може порахувати, що більше нічого подібного не станеться. Сьогодні сучасні тварини зникають дуже швидко, тому ніхто не може гарантувати того, що знову не настане вимирання.

Продовжує стрімко змінюватися клімат, що призводить не тільки до підвищення середньої температури на планеті, але і до виникнення більшої кількості стихійних лих або навіть посух. Коли відбувається руйнування середовища проживання тварин, то це призводить до їх вимирання. Через те, що в нашому світі відбуваються жахливі зміни, то деякі види можуть зникнути дуже скоро.

Так, як абсолютно всі види тісно пов’язані між собою, то найбільш витривалі все одно можуть зникнути з нашої планети після того, як вимруть менш стійкі. Подібне явище було названо вченими “спільним вимиранням”. Як демонструють останні дослідження, саме зміна клімату є основною причиною вимирання сьогодні.

Температура повітря підвищується через те, що в атмосфері знаходиться дуже багато вуглекислого газу. Рослини можуть його поглинати та накопичувати. Тварини при цьому впливають на скорочення кількості вуглецю, який присутній всередині рослин. Крім того, вони можуть переміщати фізично рослини, тому відбувається циркуляція елемента.

На сьогодні вже тривожним дзвінком є те, що на планеті почали стрімко скорочуватися популяції бджіл. Саме вони є основними запилювачами тих рослин, що людина вживає у їжу. Біолог Сюзанна Садедін з австралійського університету Монаш, впевнена в тому, що якщо вимруть тварини, то незабаром зникне і людство.

Після того, як на Землі зникнуть тварини, дуже швидко пропадуть луки та ліси. Це ще більше вплине на клімат. Крім того, стане набагато менше опадів. Вчені говорять, що якщо люди нічого не почнуть міняти у своїй поведінці, то вже буквально в наступному столітті може зникнути до 50% видів тварин.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.