Вчені розповіли про існування «пекельної планети»

Вчені розповіли про існування «пекельної планети»

Екзопланета 55 Cancri е / фото: Вікіпедія

Екзопланета 55 Cancri e може претендувати на звання «пекельної планети». Умови тут настільки жахливі для будь-якого живого організму, що неможливо уявити гірше місце у Всесвіті. Про неї трохи більше розповіли вчені.

Про це повідомляє ScienceAlert.

Відомо, що 55 Cancri e розташована в 41 світловому році від нашої Землі. Цю планету ще називають Янсенн. Вона знаходиться на невеликій відстані від своєї зірки, навколо якої обертається, тому там дуже висока температура на поверхні. Вчені кажуть, що там немає ні острівця суші, замість цього все вкрите розпеченою магмою.

Янсенн важче нашої землі в 8 разів і у 2 рази більше по діаметру. Планета належить до класу супер-Земля. Температура на поверхні майже + 2000 С. Обертається екзопланета навколо відомої астрономам зірки Коперник. Орбіта навколо зірки настільки маленька, що за нашими мірками рік тут триває всього 17,5 годин.

Зоряна система Коперника складається з 5 екзопланет: Янсенн, Галлілей, Браге, Херріот, Ліпперхей. І тільки на “пекельній планеті” найвища температура. Вчені кажуть, що, коли виявили це небесне тіло, спочатку сумнівалися, що це планета. Річ у тому, що орбіта настільки мала, що 55 Cancri e майже обіймає рідну зірку.

Американські астрономи провели дослідження, щоб зрозуміти, чи завжди ці два об’єкти були так близько розташовані по відношенню один до одного. Це допоможе більше дізнатися про формування планет і їх орбіт.

Виявилося, що у Янсенна була спочатку інша орбіта, вона перебувала на багато далі від Коперника. На зміну орбіти вплинуло гравітаційне тяжіння, яке виходить від екватора зірки. Воно в буквальному сенсі слова притягнуло екзопланету до себе.

Лілі Чжао з Інституту Флетайрон, що в Нью-Йорку США говорить, що зміна орбіт називається внутрішньою міграцією планет. Зоряна система Коперника унікальна ще й тим, що планети щодо зірки обертаються в різних площинах. Тому ці об’єкти завжди цікаво вивчати.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.