Вчені розповіли, кому не можна пити більше двох чашок кави на день

Вчені розповіли, кому не можна пити більше двох чашок кави на день

Кому не можна пити більше двох чашок кави на день / фото: pixabay.com

Науково доведено, що 1-2 чашки кави в день будуть корисними для людини. Вони не чинять негативного впливу на організм, а навпаки, дають енергію, покращують кровообіг, підтримають судини в нормі, позитивно впливають пам’ять і концентрацію. Американська кардіологічна Асоціація провела масштабне дослідження і з’ясувала, як пов’язані популярний напій і збільшення ризику смертності від серцево-судинних захворювань.

Про це повідомляє American Heart Association.

В першу чергу кава протипоказана людям з високим артеріальним тиском. Для них навіть дві порції напою на добу можуть збільшити ризик смертності. Тому, якщо у людини тиск вище показників 160/100, від кави краще відмовитися.

Їм рекомендовано випивати 1 чашку кави в день, а другу можна замінити зеленим чаєм. Таке поєднання напоїв не несе загрози для гіпертоніків.

В одній чашці зеленого чаю міститься до 50 міліграмів кофеїну, а в чашці кави його 80-100 міліграм. Така добова норма є відносно нешкідливою.

Але є вихід з положення для кавоманів: кава без кофеїну і напій з цикорію, а також какао.

Дослідження, яке проводила Американська кардіологічна Асоціація, полягало в наступному: був проведений експеримент. У ньому взяли участь 6570 чоловіків і 12000 жінок у віці 40-79 років. Всі добровільні проходили медичне обстеження, ділилися цими даними, проходили анкетування.

Експеримент тривав 19 років, і за цей час вчені зареєстрували 842 смерті через серцево-судинні захворювання. Велика частина людей, які померли протягом цього часу пили каву у великій кількості. Також вони страждали від гіпертонії, але жодним чином не змінювали звички.

Ці результати дають чітке розуміння того, що гіпертонікам протипоказано не нормоване споживання кофеїну. Від напою шкоди вони отримують більше, ніж користі, що і збільшує ризик смерті.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.