Вчені розповіли, коли найкраще прокидатися

Вчені розповіли, коли найкраще прокидатися

Коли найкраще прокидатись / фото: freepik.com

На здоров’я людини дуже сильно впливає тривалість сну. Крім того, величезну роль відіграє час пробудження. Як правило, люди діляться на сов і жайворонків, адже вони лягають і прокидаються в різний час. Вчені встановили, коли саме найкраще прокидатися, щоб залишатися довше здоровим.

Про це повідомляє Chronobiology International.

Результати останнього дослідження продемонстрували те, що більш здоровими будуть жайворонки. При цьому сови набагато частіше стикаються з різноманітними захворюваннями. Жайворонки прокидаються дуже рано і тому приблизно до 10 вечора вони дуже хочуть спати.

Сови мають зовсім інший графік. Вони починають активно працювати в другій половині дня, а пік активності часто припадає на опівніч. Такі люди можуть дуже пізно лягати спати, але при цьому пізніше і прокидаються.

У дослідженні брали участь понад 400 тисяч осіб, у віці від 38 до 73 років. Протягом шести років експерти уважно стежили за станом їх здоров’я, а також проводили аналіз причин хвороб та смерті.

Якщо враховувати вік, стать, наявність шкідливих звичок, індекс маси тіла, а також тривалість сну, то ризик передчасної смерті у сов на 10% вищий, ніж у жайворонків. Також на 30% підвищується ризик розвитку діабету, психічних або ж психологічних розладів. Ризик появи респіраторних хвороб, проблем зі шлунково-кишкового тракту більший на 23 і 22% відповідно.

Абсолютно кожна людина має індивідуальні потреби та переваги, але дорослі повинні спати по 7-9 годин на добу. Дітям і підліткам рекомендується спати 8-12 годин, в залежності від віку.

Вчені розповіли про те, що якщо протягом чотирьох діб поспіль спати не більше, ніж по 5 годин, то це буде вкрай негативно впливати на розумову діяльність. Порівняти відхилення від норми можна з вмістом невеликої кількості алкоголю в крові.

При цьому фахівці рекомендують лягати спати о 21-24 годині. Бажано починати свій день о 6-8 годині ранку. Це буде позитивно позначатися на стані здоров’я.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.