Вчені розповіли, до чого призводить відмова від сну після опівночі

Вчені розповіли, до чого призводить відмова від сну після опівночі

До чого призводить відмова від сну після опівночі / фото: freepik.com

Багато людей часто працюють або просто сидять в інтернеті після опівночі. Фахівці зазначають, що це не тільки небезпечно для здоров’я, а ще й вкрай негативно позначається на якості сну.

Про це повідомляє The Swaddle.

Якийсь час тому вчені провели нове дослідження та встановили, що людський мозок не повинен бути активним після опівночі. Вони говорять, що у такий час доби мозок більше концентрується на негативних емоціях, а не на позитивних.

Результати дослідження продемонстрували, що якщо людина довгий час не лягає спати, то в такому разі можуть виникнути ідеї щодо членошкідництва. Дуже важливу роль відіграє циркадний ритм. Цей процес є природним внутрішнім процесом кожного організму, який відповідає за цикл неспання та сну протягом 24 годин.

Сон уночі, який не переривається, дозволяє не лише виспатися, але ще й позитивно впливає на когнітивні функції та дозволяє організму краще функціонувати. Фахівці спробували встановити, як нічне неспання впливає на неадекватну поведінку, чи можуть увімкнутися насильницькі дії, злочини та чи з’являються суїцидальні думки. Додатково було вивчено емпіричні дані тих досліджень сну, які проводилися раніше.

Тіло людини та її мозок слідують певним циркадним годинникам. У денний час організм працює інтенсивніше, а вночі він потребує відпочинку. Було враховано ще й те, що древні люди могли загинути під час нічного полювання, тому мозок концентрувався на негативних подразниках. Оскільки сьогодні подібні ризики стали мінімальними, то мозок може зіткнутися з спонуканнями до негативної поведінки.

Основним доказом стало дослідження, проведене у 2016 році. Воно показало, що більшість самогубств відбувається саме вночі. Ще одне дослідження продемонструвало, що в нічний час ризик передозування опіоїдами вп’ятеро вищий. Також нічне неспання може стати причиною сильної хронічної втоми, безсоння та залежності від кофеїну.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.