Вчені розповіли, до чого може призвести пізній прийом їжі

Вчені розповіли, до чого може призвести пізній прийом їжі

Чому шкідливо їсти на ніч / фото: freepik.com

Багато людей неодноразово чули про те, що краще не вечеряти занадто пізно і тим більше не перекушувати вночі. Деякий час тому вчені провели нове дослідження, результати якого доказали, що нічні перекушування дійсно є дуже шкідливими.

Про це повідомляє MedicalXpress.

Вчені з Brigham and Women’s Hospital спробували встановити, як саме пізня вечеря може вплинути на людський організм. Частина досліджень, проведених раніше, показала, що денне харчування набагато корисніше і певною мірою може навіть володіти незначним омолоджувальним ефектом.

Експерти під час останнього дослідження вивчали найосновніші фактори маси тіла. Вони враховували кількість спалених людиною і споживаних калорій, а також молекулярні зміни, які можуть відбуватися в жировій тканині. Потім було запрошено 16 осіб, які мали зайву вагу та створено два спеціальних графіки приймання їжі. При цьому дослідники врахували такі фактори, як наявність фізичної активності, постава, сон і навіть вплив світла.

Звернути увагу варто на те, що використовували ідентичні графіки для приймання їжі. Єдиною різницею було те, що в одному з варіантів останній прийом був пізніше на 4 години, ніж у другому. Всі учасники дослідження регулярно здавали кров на аналізи, а також записували те, наскільки вони є голодними та чи відчувають апетит в певний час дня. Обов’язково контролювалася температура тіла, додатково враховувалася витрата енергії.

Під час дослідження проводився збір біопсії жирової тканини. Це потрібно було для того, щоб можна було відстежити те, як час вживання їжі міг вплинути на утворення молекулярних шляхів, пов’язаних з жировими відкладеннями. Потім отримані результати змін порівнювалися між собою і в графіках вчені виявили значні відмінності.

Проведене дослідження показало, що в результаті пізнього приймання їжі починає стрімко змінюватися рівень гормону греліну, який відповідає за регулювання апетиту. Також присутні зміни в кількості гормону лептину, що відповідає за сигнал про ситість. Якщо людина їла пізніше, то в такому випадку калорії спалювалися набагато повільніше. Крім того, в жировій тканині починала змінюватися експресія. Через це починали швидше накопичуватися ліпіди, що призводило до стрімкого збільшення жирових відкладень.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.