Вчені розповіли, чим небезпечні недосип і надлишок сну

Вчені розповіли, чим небезпечні недосип і надлишок сну

Сон / фото: freepik.com

Виявляється недосипання загрожує не тільки психічними розладами, дратівливістю і галюцинаціями. Найважчий наслідок, що може з’явитися від нестачі сну – це ризик ранньої смерті. Вчені провели дослідження і з’ясували неприємну правду.

Про це повідомляє SciTechDaily.

Якими б важкими не були наслідки від недосипання, вчені переконані, є одна маленька хитрість, яка допоможе їх нейтралізувати.

Дослідження проводили вчені з медичного університету в Гуанчжоу. Вчені вивчали, чим небезпечні недосипання і надмірний сон. Виявилося, що вони обидва однаково шкідливі для організму. І це було перше незвичайне відкриття.

Автор дослідження Цзихуи Чжана розповів, що недолік сну, як і його надлишок можуть стати причиною ранньої смерті людини. Порушення сну на пряму пов’язані з тривалістю життя. 

У дослідженні взяли участь 90 тисяч людей у віці 40-73 роки. Дані добровольців взяли з когорти Британського банку. Всі вони носили браслет з акселерометром 7 днів поспіль. При цьому дослідження тривало декілька років і тому добровольці ходили в різний час з браслетами.

Щоб аналізувати інформацію, тривалість сну розділили на три групи. Перша група – це короткий сон (триває менш як 6 годин). Друга група нормального сну (тривалість 6-8 годин). Третя група відповідно-тривала (триває 8 і більше годин).

Фізичну активність розділили на три категорії: низька, середня, висока.

Результати показали наступне:

За роки спостережень померло понад 3000 людей, з них 1074 від захворювань серця і судин. Ще 1871 року реципієнт помер від раку. Після всіх розрахунків вчені прийшли до висновку, що у людей з низькою фізичною активністю, а також коротким або тривалим сном, ризик ранньої смерті виріс на 16% і 37%. У тих, хто був середньо фізично активним ці ризики були пов’язані тільки з коротким сном. Якщо фізична активність реципієнтів залишалася на високому рівні, то тривалість сну ніяк не впливала на їхнє здоров’я.

А це означає, якщо ви фізично активні, любите спорт, походи та піші прогулянки, то можете не побоюватися страшних наслідків.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.