Вчені розповіли, чим червоний буряк корисний для здоров’я

Вчені розповіли, чим червоний буряк корисний для здоров’я

Сік червоного буряка / фото: pixabay.com

Вчені розповіли про те, як багато людей недооцінюють дешеві та доступні овочі. Цей коренеплід дуже корисний, як і сік з нього. Коштує цей продукт недорого і доступний на ринку і в будь-якому супермаркеті.

Про це повідомляє EatThis.

А ви здогадаєтеся, про який коренеплід йдеться? Це буряк! Його потрібно вживати в свіжому вигляді. Також лікарі рекомендують пити буряковий сік. Так, червоний столовий буряк, або як кажуть в народі — вінегретний, дуже корисний. У ньому величезна кількість вітамінів, мінералів, антиоксидантів.

Буряковий сік рекомендують пити при підвищеному артеріальному тиску. Фреш з коренеплоду прекрасно підійде для тих, хто хоче пройти детокс. Він очищає печінку і знижує рівень холестерину в крові.

Вчені проводили дослідження, в якому взяли участь 20 чоловіків у відмінній фізичній формі. Щодня за 1 годину до пробіжки вони випивали по порції бурякового фрешу. Їх результати бігу стали помітно кращими. Вони почали пробігати 4 км на 2 хвилини швидше.

Аналізи показали, що речовини в буряковому соці знижують витрату кисню, який необхідний м’язам під час фізичної активності. Це покращує м’язові скорочення. Тобто буряк здатний покращувати фізичну витривалість.

Точно доведено, що порція фрешу з червоного буряка допомагає підтримувати артеріальний тиск в нормі. Нітрати з коренеплоду потрапляючи в організм перетворюються в оксид азоту. Він якраз і розширює кровоносні судини, тим самим знижуючи артеріальний тиск в середньому на 7,7/5,2 мм рт. ст.

Також вчені довели, що свіжий буряк в раціоні сприяє зниженню холестерину. Продукт має накопичувальний ефект. Тобто, після першого прийому в їжу нічого не зміниться. Але після двох тижнів бурякової дієти хороший холестерин ЛПВЩ збільшується в середньому на 7 пунктів, а поганий ЛПНЩ зменшується в середньому на 10 пунктів.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.