Вчені розповіли, чи впаде астероїд на Землю у 2046 році

Вчені розповіли, чи впаде астероїд на Землю у 2046 році

Астероїд летить до Землі / фото: ВВС

Зараз в мережі Інтернет активно обговорюють новину про астероїд, який може впасти на Землю на День Святого Валентина. За прогнозами це відбудеться через 23 роки.

Про це повідомляє Live Science.

У цю ситуацію вирішили внести ясність в NASA. Експерти стверджують, що шанси астероїда 2023 DW зіткнутися з нашою планетою менші. Ймовірність становить 1 до 770. Якщо переглянути це в процентному співвідношенні, то 99,9% що він пролетить повз.

Європейське космічне агентство провело свої розрахунки і стверджує, що ймовірність навіть не 1 до 770, а 1 до 1584. Тому вчені впевнені, що катастрофи не буде.

Спостереження за астероїдами в NASA та інших агентствах ведуть дуже ретельно. Якщо космічний камінь наближається до Землі на відстань 193 млн км, він отримує статус навколоземного астероїда.

Якщо дистанція скорочується до 7,5 млн км, то статус підвищується до потенційно небезпечного. Спостереження ведуться в режимі 24/7.

Зараз NASA продовжують бути впевненими у своїх прогнозах і просять людей не панікувати з цього приводу. У найближче століття планеті нічого не загрожує.

Якщо все ж експерти дали не вірний прогноз, і зіткненню бути, то Землю чекає катастрофа.

Розміри астероїда значні, це 10-км камінь. Приблизно такий же став причиною загибелі динозаврів 66 млн років тому.

Хоча цілком реально що через 23 роки вчені знайдуть ефективний спосіб знищення таких астероїдів в космосі.

У США, наприклад, вже розробляють можливі варіанти дій. Не виключено, що це буде схоже на сюжет фільму «Армагеддон» із Брюсом Віллісом. Тобто на астероїд висадиться космічний корабель, група людей закладуть там потужну вибухівку і підірвуть його.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.