Вчені розповіли, чи потрібно випивати 2 літри води на день

Вчені розповіли, чи потрібно випивати 2 літри води на день

Чи потрібно випивати 2 літри води на день / фото: freepik.com

Виявилося, що 2 літри води в день для багатьох людей — це дуже багато, а значить шкідливо для організму. Вчені не вважають таку рекомендацію універсальною і пропонують розраховувати потрібну кількість рідини іншими способами.

Про це повідомляє The Guardian.

У журналах і блогах можна часто зустріти рада «випивати щодня 2 літри води». Різні джерела повідомляють, що це потрібно для того, щоб не переїдати, підтримувати водний баланс в нормі й т.д. Насправді це зовсім не так. Останні дослідження показують, що багатьом людям достатньо 1,5 літра питної води на добу.

Більш того, жоден вчений не може пояснити, звідки взялася інформація про необхідні 2 літри води одній людині на добу. Попередні оцінки потреб в Н2О не враховували наявність рідини в їжі, яку споживає людина. У м’ясі з овочами або рибі з рисом може міститися до 50% від добової потреби в питній воді.

Не менш цікаві результати показало останнє дослідження. У ньому взяли участь 5604 добровольці з 23 різних країн. Особливість дослідження в тому, що люди випивали склянку води, але він був незвичайним за складом. У ньому водень замінили на ізотоп елемента дейтерію. Такий же є в організмі людини, і він абсолютно нешкідливий для здоров’я.

Далі вчені стежили за тим, як стрімко циркулює ця рідина в організмі. На цей час впливає багато факторів: вік людини, стать, рівень активності і тд. Тому у всіх цей час був різним. Це говорить про те, що кожній людині потрібен різний обсяг питної води.

Що буде, якщо випивати більше, ніж потрібно? Можуть з’явитися набряки й погане самопочуття. Людина може частіше ходити в туалет. Часті походи до вбиральні на роботі або протягом усього дня можуть викликати багато питань в оточуючих. З часом можуть з’явитися різні проблеми зі здоров’ям.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.