Вчені розповіли, чи безпечно хрускати пальцями

Вчені розповіли, чи безпечно хрускати пальцями

Чи шкідливо хрустіти пальцями / фото: Весь Харків

Багато людей люблять похрустіти суглобами в пальцях, хребцях або зап’ястях. Таке явище дуже поширене. У той же час зустрічаються і ті, які вважають цей процес нестерпним.

Про це повідомляє  Inverse.

Під час хрусту пальців виникає спеціальний процес, який отримав назву «кавітація». Означає він те, що у досить в’язкій синовіальній рідині, яка знаходиться між кістками, виникають бульбашки газу. Коли людина розтягує суглоби, щоб виник звук хрусту, у синовіальній рідині відбувається зниження рівня тиску. Відповідно, ті гази, що в ній знаходяться, починають вивільнятися і потім збираються у великий пузир. Процес утворення бульбашок і стає причиною гучного тріску. Чи так шкідливо хрустіти насправді пальцями, як вважає більшість людей?

У дитячому віці дорослі досить часто забороняють хрустіти пальцями і кажуть, що це може призвести до розвитку артриту. Чи це справді так, дізналися вчені під час свого чергового дослідження.

Фахівці зазначають, що клацання суглобів не завдає жодної шкоди. При цьому вплив на організм залежатиме від того, як саме людина це робить. Якщо будуть прикладатися занадто великі зусилля або хрускіт буде різким, це може спровокувати виникнення мікротріщини. Це у свою чергу стане причиною виникнення хворобливих відчуттів, а в особливо тяжких випадках взагалі починає розвиватися запальний процес. Варто звернути увагу на те, що зв’язок між хрускотом суглобів та розвитком артриту є вигадкою.

Іноді суглоби можуть хрумтіти самі собою. Часто це відбувається, коли людина, наприклад, присідає. В даному випадку немає жодного приводу для паніки. Потріскування може виникнути в результаті різних причин. Наприклад, колінні чашки під час присідання можуть тертися об кістки. Якщо це не призводить до появи болю чи набряків, то можна не турбуватися.

Є кілька різних причин, чому людям подобається цей специфічний хрускіт. Іноді це просто звичка, у такий спосіб людина розминає пальці, бореться зі стресом. У деяких випадках причиною стає АСМР.

АСМР – це автономна сенсорна меридіональна реакція. Іншими словами – людина відчуває в області потилиці поколювання різного ступеня інтенсивності, які провокують виникнення мурашок не лише по шиї та спині, а й у кінцівках. Причиною може бути дія деяких звуків, візуальних речей. Хрускіт належить до складових цього маловивченого феномену.

Якщо говорити про розминку та боротьбу зі стресом, то в такому разі все логічно. Коли людина довго працює, її суглоби перебувають у напрузі. Похрускування допомагає зняти втому. Таким чином можна зняти ще й напругу нервової системи.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.