Вчені розповіли, чому шкідливо відкладати час на будильнику

Вчені розповіли, чому шкідливо відкладати час на будильнику

Чому шкідливо відкладати час на будильнику / фото: freepik.com

Як показало опитування, 57% людей після першого дзвінка будильника переносять його ще на 5 хвилин, і ще, і ще. Дослідники, які займаються вивченням сну, розповіли, що це дуже погана звичка. Про те, чому не можна переносити будильник, читайте далі.

Про це повідомляє  Science Alert.

Нейробіологи з Університету Нотр-Дам в Індіані розповіли, що будильник порушує цикли сну людини. Кожне відсунення його на 5, 10, 15 хвилин ускладнює подальше пробудження. Наприклад, коли людина відклала дзвінок будильника на деякий час після першого дзвінка, вона фактично повторно занурює своє тіло у сон, і цикл переривається з меншими проміжками часу.

Глава дослідження Стівен Маттінглі вирішив дізнатися, чи дійсно така дрімота погано впливає на організм. Для цього він зі своєю групою зібрав 450 дорослих і вивчив їх стан після повторних пробуджень, звички сну та інші аспекти.

Так дослідники виявили, що жінки частіше переносять будильник, ніж чоловіки. Також ті люди, які не проти ще подрімати, протягом дня були менш активними, ніж ті, хто прокидався по першому дзвінку. У людей, які люблять подрімати частіше зустрічалися порушення сну.

Говорити про прямий причинно-наслідковий зв’язок не варто в цьому випадку, але цікаво ось що: основною причиною, по якій люди не прокидалися після першого дзвінка вони називають «зручність ліжку». Також серед частих відповідей звучало «неможливість встати по будильнику».

У наступних дослідженнях Маттінглі хоче вивчити всі плюси й мінуси від пробудження по будильнику. Щоб зрозуміти, наскільки сильно він впливає на рівень тривоги, стресостійкість, активність і гарний настрій людей. Особливо його цікавить вплив повторних дзвінків, тому що саме вони впливають на тривожність.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.