Вчені розповіли, чому після їжі хочеться спати

Вчені розповіли, чому після їжі хочеться спати

Чому після їжі хочеться спати / фото: freepik.com

Напевно більшість людей стикалися з сонливістю і почуттям втоми після трапези. Чому це відбувається з людиною і що впливає на такий стан? Про це розповіли вчені, і кажуть, що нічого страшного в таких відчуттях немає.

Про це повідомляє Medical News Today.

Бажання зануритися в сон і приємна втома після приймання їжі може бути пов’язане, як з природним результатом травлення і циклів сну, так і з самими продуктами. Вчені називають зниження енергії в організмі після їжі постпрандіальною сонливістю. Сьогодні існує кілька теорій, що пояснюють такий стан.

  1. Все залежить, від продуктів, які їсть людина. Коли їжа багата білками та вуглеводами, то постпрандіальний синдром виникає у всіх, хто так харчується. Індичка, сир, шпинат та інші продукти, які містять триптофан, спонукають мозок виділяти серотонін. Це не тільки гормон щастя, але і природний регулятор сну. Від цього і виникає відчуття сонливості. Те ж саме станеться, коли людина їсть їжу, багату вуглеводами: паста, хліб, десерти, вони теж провокують виділення серотоніну, як результат, хочеться солодко поспати або лягти подрімати.
  2. Причиною втоми та сонливості можуть бути й великі порції. Коли людина переїдає, частіше скаржиться на сонливість у другій половині дня. Організм витрачає багато енергії, щоб переварити, то що з’їдено, до того ж підвищується рівень цукру у крові. Тому організм переходить в режим економії енергії.

Якщо під час трапези вживали алкогольні напої, в результаті сп’яніння людина може лягти спати. Також один з факторів постпрандіального синдрому — поганий нічний сон. У будь-якому випадку, якщо людині не подобається відчувати такий стан, вона може відрегулювати свій раціон і позбутися від проблеми.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.