Вчені розповіли, як швидко викрити брехуна

Вчені розповіли, як швидко викрити брехуна

Як швидко викрити брехуна / фото: work.ua

Вчені провели нове дослідження та встановили метод, який дозволить максимально швидко викрити брехуна. Для цього достатньо відвернути його увагу. Фахівці зазначають, що для того, щоб вигадати якусь брехню, людині необхідно докладати певних когнітивних зусиль. При цьому, коли вона починає думати про якусь другорядну інформацію, то відразу збивається. Важливим моментом є те, що брехун має дійсно повірити своєму співрозмовнику і відволіктися від того, що він розповідав.

Про це повідомляє Science Alert.

Алдерт Врідж з Портсмутського університету у Великій Британії зазначив, що дослідження продемонструвало те, що правда і брехня, як правило, звучать однаково. Але тільки доки брехун думає про те, про що він говорить. Якщо дана можливість буде обмежена, то людина не має достатньо часу, щоби обміркувати свою брехню. У той же час вчені відзначають, що система ще недостатньо надійна, тому потрібно провести додаткові дослідження, щоб зрозуміти, як багатозадачність здатна завадити брехати.

У проведеному дослідженні взяли участь 164 добровольці. На самому початку було проведено співбесіди з учасниками, які ділилися з вченими своїми поглядами на різні соціальні питання. Після цього було сформовано дві групи. У першій виявилися ті, що мали говорити правду, а в другій – брехуни.

Потім ці групи були додатково поділені на три. Першій групі дали завдання та відзначили, наскільки воно є важливим. Друга група також отримала завдання, але нічого не знала про його важливість. Третя група учасників була без завдання. Завдання передбачало запис 7-значного реєстраційного номера, який був продемонстрований кожному з учасників.

Після того, як співбесіда закінчилася, було оцінено все, почуте від учасників і те, як це виглядало правдоподібно. Експерти зазначили, що основні відмінності вони помітили у правдоподібності, безпосередності, швидкості відповідей на поставлені питання та у відкритості добровольців.

Фахівці говорять про те, що потрібно, щоб другорядна інформація була максимально важливою для брехуна. У такому разі він не матиме не достатньо часу, сил та енергії для того, щоб до кінця продумати свою брехню.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.