Вчені розповіли, до чого може призвести недосипання

Вчені розповіли, до чого може призвести недосипання

До чого може призвести недосипання / фото: freepik.com

Цілком будь-яка людина розуміє те, наскільки важливо спати достатню кількість годин. У той самий час лише одиниці знають, якими негативними наслідками може обернутися регулярне недосипання. Насправді це набагато небезпечніше, ніж може здатися на перший погляд.

Про це повідомляє BGR.

Насамперед нестача сну стає причиною його дефіциту. Це дуже неприємний стан, при якому тіло не встигає виспатися і тому потребує більшої кількості часу для того, щоб повністю відновити свої сили. Людина незабаром перестає суб’єктивно судити про те, як ця ситуація позначається на її здоров’ї.

На перший погляд це може здатися нісенітницею. Але якщо людина втрачає розсудливість щодо того, як нестача сну може впливати на неї, то їй стає набагато складніше зрозуміти, коли вона повністю відновилася після того, як зіткнулася з дефіцитом сну. Проведені фахівцями дослідження продемонстрували те, що нестача сну може призвести до проблем не лише з епізодичною пам’яттю, а й особистою пильністю людини.

Нейродегенеративні захворювання

Недостатня кількість сну може спричинити розвиток нейродегенеративних захворювань. До них можна віднести хворобу Паркінсона та Альцгеймера. Обидва варіанти вкрай негативно позначаються на житті людини.

Варто зазначити, що досліджувати сон вкрай проблематично. У той же час, ця тема є дуже важливою і вимагає детального вивчення. Недосипання не тільки провокує нейродегенеративні хвороби, а й порушує показник рівня тестостерону у чоловіків. Останні дослідження показали, що ті люди, які сплять надто мало, на 30% більше ризикують зіткнутися з ожирінням.

Недосип може мати дуже погані наслідки для організму. Вчені рекомендують спати по 7-9 годин для того, щоб мінімізувати ризик виникнення різноманітних захворювань, які можуть виникати у разі дефіциту сну.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.