Вчені розповіли, чи впливають магнітні бурі на здоров’я людини

Вчені розповіли, чи впливають магнітні бурі на здоров’я людини

Спалах на Сонці / фото: НАСА

Магнітні бурі насправді не позначаються на здоров’ї людини, але можуть стати причиною величезної кількості незручностей і серйозних проблем. Єдині, кому вони можуть нашкодити – це пілоти та космонавти. Варто зазначити, що жодне з космічних тіл не може впливати на здоров’я та самопочуття людей.

Про це повідомляє 24 канал.

Іноді магнітна активність усередині Сонця викликає сильні сонячні бурі. Під час них сонячний вітер стає набагато сильнішим, виникають вибухи, або сонячні спалахи. Вони посилають тонни енергії, що проносяться у просторі зі швидкістю світла, інколи це супроводжуються величезними сонячними виверженнями – викидами корональної маси. Під дією викидів та спалахів виникає магнітна буря – це період швидкої зміни магнітного поля Землі. Він може тривати від кількох годин до доби.

Вчені провели дослідження та встановили, що насправді магнітні бурі не можуть позначатися на здоров’ї, самопочутті людини. Пояснити це можна тим, що люди на поверхні нашої планети надійно захищені не тільки магнітним полем, а й атмосферою. Тому ніякі сонячні спалахи не можуть нашкодити їм.

Фахівці встановили, що загрозу становлять не самі магнітні бурі, а радіація. Космонавти, які перебувають на МКС, здебільшого у повній безпеці, адже станція перебуває досить низько на орбіті. Загроза життю настає під час виходу у відкритий космос, якщо це відбуватиметься під час магнітної бурі.

Магнітне поле стикається з дуже швидкими змінами, що призводить до порушення радіозв’язку, починає погано функціонувати GPS, можуть виникнути проблеми в роботі електростанцій та трансформаторів. Також під загрозою перебуває супутникова електроніка. Сильні магнітні бурі здатні іонізувати верхні шари атмосфери нашої планети, що впливає на роботу супутників.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.