Вчені розкрили таємницю існування снігової людини

Вчені розкрили таємницю існування снігової людини

Снігова людина / фото: Naked Science

Гігантська постать з’являється з тіні лісу, потім знову зникає серед дерев. Цю картину краєм ока бачили тисячі людей, але ніхто з них не бачив єті чи снігову людину «в обличчя». Наразі дослідник даних на ім’я Фло Фоксон запропонував просте пояснення існуванню цієї істоти.

Про це повідомляє ZN.UA із посиланням на Science Alert.

На його думку, у більшості випадків спостереження снігової людини у США та Канаді люди зустрічали чорних ведмедів, які йшли на задніх лапах.

Американські чорні ведмеді, як правило, ходять на чотирьох лапах, але іноді піднімаються на задні, якщо хочуть щось розгледіти чи відчули сильний запах. У такому положенні вони дійсно можуть бути лякаюче схожі на дуже високих і волохатих людей.

Вчені пропонують ведмедів як можливе пояснення існуванню єті не вперше. У 2005 році дослідник порівняв дані про проживання популяції ведмедів з повідомленнями про спостереження снігової людини на північному заході США. Водночас, тоді він дійшов висновку, що єті насправді є інший вид тварин, а не чорний ведмідь.

Але стаття, опублікована у 2009 році, показала високий ступінь збігу між популяціями чорного ведмедя та спостереженням снігової людини.

Фоксон вирішив розширити попередні дослідження, вивчивши всі місця у США та Канаді, в яких співіснують чорні ведмеді та люди. Дані, які він використав для спостереження за сніговою людиною, надійшли від Організації польових дослідників снігової людини, яка зберігає географічну базу даних повідомлень очевидців, здебільшого починаючи з ХХ століття.

Потім дослідник порівняв цю інформацію з місцевими даними про щільність та поширення чорного ведмедя, а також про щільність населення. Цей аналіз показав, що спостереження снігової людини можна пояснити зустріччю із чорними ведмедями. Повідомлення про єті частіше надходять у регіонах, де живе більше людей та більше ведмедів. Особливо це справедливо для північного заходу Тихого океану. Але ось у Техасі та Флориді чорні ведмеді не такі поширені, а повідомлення про снігових людей надходять досить часто.

«Примітно, що снігова людина була помічена у штатах, де немає відомих постійних популяцій чорного ведмедя. Хоча це може бути витлумачено як свідчення існування невідомого гомініда в Північній Америці, це також пояснюється помилковою ідентифікацією інших тварин (включаючи людей)», — визнає Фоксон.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.