Вчені розкрили таємницю будівництва пірамід у Гізі

Вчені розкрили таємницю будівництва пірамід у Гізі

Піраміда / фото: pixabay.com

Розкрити таємницю єгипетських пірамід допоміг рукав річки Ніл. Одне з чудес світу будували звичайні люди, не прибульці. Вчені в цьому впевнені, вони провели дослідження і переконалися в тому, що місцевість за тисячі років дуже змінилася. Раніше тут протікала річка, і по ній плавали кораблі, а також переправляли багатотонні вантажі, і камені, в тому числі.

Про це повідомляє IFLS.

Тисячоліттями людство захоплюється єгипетськими пірамідами. Ці споруди викликають захват. А навколо історії їх створення ходить чимало міфів.

Довгі роки експерти не могли зрозуміти, як стародавні єгиптяни доставляли величезні кругляки до Гізи. Виявилося, що раніше там був рукав річки Ніл. Потім вона змінила свій напрямок. Ось по ньому і переправляли будівельні матеріали.

Рукав цей називався Хуфу, він протікав в тому районі 4 тисячі років тому. У той період це була однією з основних транспортних жил для єгиптян. По Хуфу переправляли не тільки будматеріали, а й продукти, тканини та ін.

Це сьогодні Гіза покрита піщаною рівниною, але 4000 років тому тут було місце жваве. Навіть у місці поруч зі Сфінксом зупинялися кораблі, і вивантажували каміння. Були цілі міста-поселення для рабів і їх сімей, тут процвітала торгівля, а інженери реалізовували неймовірні проєкти.

Сьогодні основне річище Ніла знаходиться в 8 км від Гізи. Погодьтеся, це досить значна дистанція, по ній просто так багатотонні кругляки не перетягнути.

Завдяки французьким вченим вдалося дізнатися справжню причину того, як будматеріали потрапили в Гізу. Вони вивчили загибель 61 виду рослин, які росли в заплаві й дізналися, як змінювався рівень води в рукавах Нілу протягом 8000 років.

Так і стало відомо, що під час африканського вологого періоду в Хуфу був високий рівень води, а річка була судноплавною.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.