Вчені розкрили таємницю англійської “Білої Королеви”

Вчені розкрили таємницю англійської “Білої Королеви”

Стародавня будівля / фото: itinari.com

Вчені вважають, що колишня Єлизавета Вудвілл, вона ж “Біла Королева” поклонялася випотрошеному святому. Свої поклоніння вона проводила в давно втраченій каплиці у Вестмінстерському абатстві. До такого висновку експерти прийшли після свого дослідження.

Про це повідомляє Daily Mail.

Випотрошений мученик, про якого говорять вчені — це Святий Еразм. Також дослідники вважають, що в каплиці знаходилися зображення жахливої смерті цього чоловіка та реліквії. Каплицю Святого Еразма монархи використовували для королівських поховань і для зберігання мощей мученика.

У 16 столітті будову чекала сумна доля, її просто знесли. Завдяки новому дослідженню, вчені відтворили конструкцію каплиці і її оздоблення 15 століття. Сьогодні від неї залишилася тільки випиляна алебастрова рама. Ця рама була прикрасою позаду вівтаря й оточувала б «рередос». В історії фактично немає записів про життя мученика, також мало уваги отримала і каплиця. Швидше за все це сталося, тому що вона простояла всього 25 років, а потім за наказом Генріха каплицю знесли.

Єлизавета Вудвілл була жінкою надзвичайної краси. Королева-консорт, дружина Едуарда IV. Відомо, що король одружився з нею, коли вона вже була вдовою і матір’ю двох дітей. Дочка ланкастранців за своїм походженням не подобалася правлячій знаті Йорків. Ще б пак, адже король одружився за покликом серця на жінці з дітьми й без королівського рангу. У шлюбі у цієї пари з’явилося 2 синів і 5 дочок. Втім, майже всіх їх чекала смерть, як і саму «Білу Королеву».

Саме Єлизавета в 1470 році дала указ побудувати каплицю Святого Еразма. Найімовірніше проєкт створив архітектор Роберт Стоуелл. Еразм відповідав за добробут дітей, йому молилися та поклонялися моряки. В Англії в 15 столітті його обожнювали всі британці.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.