Вчені розкрили секрет «русалки» із японського храму

“Мумія русалки” / фото: New York Post
Загадкова та моторошна «мумія русалки», яка тривалий час зберігається у японському храмі виявилася хоча й оригінальним, проте штучно створеним об’єктом. Попри це, давній артефакт залишиться цінним надбанням храму, оскільки місцеві жителі вірять в надприродну силу мумії.
Про це повідомляє видання The Asahi Shimbun.
Японські дослідники з використанням високотехнологічного обладнання дійшли висновку про походження «мумії русалки», яка є визначною пам’яткою в одному з японських храмів у префектурі Окаяма. Річний науковий аналіз показав, що багатовікова істота значною мірою є штучним об’єктом, що складається з паперу, тканини, бавовни та інших компонентів. До того ж, “русалка” виявилася значно молодшою, ніж вважалося за легендою.
За допомогою сучасного обладнання було встановлено, що насправді цій “русалці” не майже 300 років, як вважалося раніше, а десь 140 років. Аналіз показав, що цю мумію створив невідомий автор наприкінці XIX століття. Дослідники спробували провести аналіз ДНК, але в цієї “русалки” ДНК не виявили.
Дослідження показало, що у русалки дійсно є справжні біологічні частини. Наприклад, нижня частина тіла містить кістки хвостового та спинного плавців риби Sciaenidae, а щелепа мумії належала хижій рибі. Але великих кісток у хребті чи грудній клітці не виявлено. Внутрішня частина тіла складається в основному з тканини, паперу та бавовни. Голова також, майже повністю, зроблена з бавовни, гіпсу та подібних матеріалів, зазначають дослідники.
Мумія довжиною 30 сантиметрів належить храму Ендзюїн в Асакучі, префектура Окаяма. Вона була знайдена у коробці з запискою, в якій було зазначено наступне: «Русалка потрапила до рибальської сітки на узбережжі провінції Тоса (сучасна префектура Коті) між 1736 і 1741 роками». Як саме ця мумія потрапила до храму, досі невідомо.
Головний священик храму Ендзюїн, 61-річний Козен Куїда, ознайомившись в результатами дослідження, сказав, що мумія русалки залишиться й надалі цінним надбанням храму.
Вчені розповіли, де можна пережити ядерний апокаліпсис