Вчені розкрили долю тих, хто вижив після виверження Везувію

Дата:

Після катастрофічного виверження Везувію у 79 році нашої ери, яке поховало під шаром попелу римське місто Помпеї, деякі вцілілі мешканці повернулися назад і жили серед руїн протягом століть. До такого висновку дійшли вчені, провівши нове дослідження, яке проливає світло на долю біженців та життя міста після трагедії.

Про це повідомляють Новини Планети з посиланням на The New York Times.

Життя серед руїн

Довгий час вважалося, що Помпеї були миттєво і назавжди покинуті. Однак нові розкопки та аналіз тисяч римських написів розповідають іншу історію. Виявляється, більшість з 20-30 тисяч мешканців міста встигли врятуватися. Археологи знайшли лише близько 1300 тіл.

Нове дослідження показує, що після виверження Помпеї не стали містом-привидом. Вцілілі, а також новоприбулі “сталкери”, поверталися, щоб врятувати все, що можна було дістати з-під попелу. Вони облаштовували життя на верхніх поверхах будівель, що виступали над 9-метровим шаром вулканічних відкладень.

“Перші поверхи будівель перетворювали на підземні майстерні та кухні, додаючи каміни, печі та млини”, — йдеться у дослідженні.

Археологи знайшли артефакти, що підтверджують цю діяльність: монети, фрагменти кераміки, посуд для приготування їжі та навіть олійну лампу з раннім символом Христа. Всі ці знахідки датуються аж до V століття нашої ери.

Як відстежили долі вцілілих?

Команда вчених протягом восьми років вивчала тисячі римських написів — від графіті на стінах до надгробків — у 12 містах Римської імперії. Поєднуючи класичні методи дослідження з аналізом даних, подібним до сучасної генеалогії, вони змогли ідентифікувати 172 вцілілі людини, 130 з яких були з Помпеїв. Більшість з них оселилися неподалік від своїх колишніх домівок.

Кінець “другого життя” Помпеїв

Попри спроби людей повернутися, місто так і не відродилося до своєї колишньої слави. Воно існувало як імпровізований табір, “крихкі, сірі нетрі”. Остаточно Помпеї були покинуті лише у V столітті, ймовірно, через чергове виверження Везувію у 472 році, після чого про місто забули на багато століть.

Це дослідження показує Помпеї не лише як символ руйнування, а і як свідчення неймовірної стійкості та здатності людини до виживання.

Денис Коротинський
Денис Коротинський
Головний редактор сайту "Новини Планети" з 2013 року. Має багаторічний досвід у журналістиці. Пише SEO-статті, створюючи якісний та актуальний контент для широкої аудиторії. Спеціалізується на новинах, аналізі трендів та важливих подій у світі.

ПОДІЛИТИСЯ ПОСТОМ:

Підписатися

Останні публікації

Ще новини
Пов'язані

Вчені знайшли сліди загубленої планети, що зникла 4,5 млрд років тому

Близько 4,56 мільярда років тому в Сонячній системі могла...

Полуниця чи банан: що краще для енергії та рівня цукру

Хоча полуниця та банан є невід'ємною частиною здорового раціону,...

Крижана аномалія в Атлантиці: вчені попереджають про катастрофу

У Північній Атлантиці, на південь від Ґренландії, розростається загадкова...

Вчені підготували план дій на випадок сигналу від інопланетян

Науковці розробили новий план дій на випадок отримання Землею...