Вчені розгадали таємницю гігантських тунелів в Аргентині та Бразилії

Вчені розгадали таємницю гігантських тунелів в Аргентині та Бразилії

Тунель / фото: roadtrippers.com

У Бразилії та Аргентині є гігантські тунелі. По них може пройти доросла людина. Тому вчені довго вважали, що це рукотворні підземні ходи. Потім вони думали, що їх створила сама природа. Тепер експерти знайшли розгадку і поділилися нею офіційно.

Про це повідомляє IFLScience.

Тунелі справді старовинні й досить великі за своїми розмірами. Їхня висота сягає 2 метрів. Точно зрозуміло, що цю підземну мережу створило щось велике і сильне. Якщо це не геологічні процеси та не результат діяльності людей, тоді що?

Мережа підземних тунелів простягається на понад 600 метрів. Професор геології Генріх Франк розповів, що спочатку його увагу привернула діра в пагорбі на одному з будівельних майданчиків. Якось він просто проїжджав повз і зацікавився цим отвором як учений. Цікавість була настільки сильною, що він вирішив відвести час на вивчення цього явища.

Так випадково він і натрапив на мережу тунелів. Довжина першого становила всього 4.5 метрів. Але коли він почав вивчати й інші підземні ходи в цій місцевості, загальна відстань становила понад пів кілометра.

На стінах він знайшов сліди, які належали якійсь істоті. Те, що знайшли на стінах, нагадувало слід гігантських кігтів. Вже точно зрозуміло, що це не могла залишити після себе людина. Як виявилося, це зробили гігантські лінивці, які жили приблизно 8-10 тисяч років тому. 

У далекому минулому ці тварини жили на території сучасної Бразилії та Аргентини. Вони мало чим були схожі на сучасних тварин. Були більшими, сильнішими та за зовнішнім виглядом відрізнялися. 

Тільки в Ріу-Гранді-ду-Сул, що в Бразилії таких тунелів налічується близько півтори тисячі. Розміри найбільшого з них вражають: діаметр майже 1.8 м, а довжина 609 м. Найімовірніше його вирила група тварин.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.