Вчені попередили про катастрофічну засуху в Європі

Вчені попередили про катастрофічну засуху в Європі

Засуха в Європі / фото: TU Graz

Європа на порозі нової катастрофи. Цього разу вчені застерігають від сильної посухи. Запаси підземних вод зменшуються, що може спровокувати сильний голод.

Про це повідомляє TU Graz. 

Вчені з Інституту геодезії технічного університету Австрії прийшли до невтішного висновку після своїх останніх досліджень. Вони кажуть, що Європу очікує дуже сильна посуха. Причиною катастрофи стане виснаження ресурсів підземних вод.

Через аномальну спеку у 2018-2019 роки різко впав рівень поверхневих вод. За останні роки ресурси так і не відновилися. Наслідки таких змін в кліматі й так відчутні, але тепер вони можуть посилитися.

Під загрозою все сільське господарство і мільйони людей. Зараз вже безліч видів водних мешканців вважаються вимерлими через таку спеку. Грунт виснажений і в буквальному сенсі слова пересушений. Посушливі періоди змінюються сильними повенями, але таке прибування води не покращує загальну картину.

Також вчені кажуть, що в Європі зараз спостерігається дефіцит енергії. І це теж пов’язано з нестачею води, яка охолоджує атомні та гідроелектростанції.

В рамках останнього дослідження вчені використовували супутники-близнюки, які отримали комічну назву Том і Джеррі. Вони обертаються навколо нашої планети по полярній орбіті. Їх використовують для фіксації зниження рівня підземних вод в Європі. Результати показують, що рівень води впав і ситуація сьогодні нестабільна з одним з найважливіших ресурсів в цій частині континенту.

Кілька років тому вчені не могли б навіть припустити такого результату, а зараз б’ють на сполох. Професор університету геодезії в Австрії доктор Торстен Майер-Гюрр каже, що вчені не знають, як вплинути на ситуацію, що склалася. Зараз вони можуть лише документувати тривалу посуху.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.