Вчені показали, як виглядала б Антарктида без льоду

Вчені показали, як виглядала б Антарктида без льоду

Антарктида без льоду / фото: NASA

Антарктида покрита льодами на 98%. Завдяки сучасним методам візуалізації вчені показали, як би виглядав цей континент без тонн замерзлої води. Пейзажі вийшли неймовірно реалістичними.

Про це повідомляє IFLScience.

Ще 10 років тому вчені створили карту Bedmap2. Для цього використовували неймовірно величезну кількість даних про поверхню Антарктиди. Також використовували інформацію про товщину льоду, вивчали топографію корінних порід, що були надані NASA і Британською антарктичною службою.

Якщо подивитися на карту, то можна побачити, що поверхня цього континенту являє собою не рівнинну місцевість, а гірську, з хребтами та ущелинами. Рельєф зубчастий, ландшафт дійсно складний.

Також на карті можна побачити найнижчу точку на Землі без льоду. Вона знаходиться на Землі Вікторії під льодовиком Берда. Глибина її становить 2870 метрів нижче рівня моря. 

Більше про карту розповів Пітер Фретвелл з Британської антарктичної служби. Він каже, що у нової моделі Антарктиди без льоду розширення в рази краще, ніж у попередньої. Видно розчленовані долини, глибокі ущелини, що набагато мальовничіше і реалістичніше.

Щоб проникнути через товстий лід і побачити рельєф місцевості, вчені використовували спеціальний радар. Виконана робота надзвичайно важлива. Використовуючи ці дані, вчені можуть зрозуміти, як розподіляється лід в Антарктиді в умовах глобального потепління.

Вивчивши карту Bedmap2, стає очевидно, що в Антарктиді понад 27 млн кубічних кілометрів льоду. Якщо вона буде активно танути, буде рости рівень моря. Згідно з останніми дослідженнями, якщо всі льодовики в цій місцевості розтануть, то рівень моря підніметься на 58 метрів, а це значить, що світ опиниться під водою.

Щороку рівень води у світовому океані підіймається на 4 мм, і на думку вчених, це найгірший сценарій, який може бути з усіх, тому що він незворотній.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.