Вчені опублікували зображення вибуху наднової зірки

Вчені опублікували зображення вибуху наднової зірки

Вибух наднової зірки / фото: Dr. Pascal Elah

За допомогою австралійського суперкомп’ютера Setonix всього за одну добу вдалося повністю відновити зображення того, як відбувався вибух наднової зірки. При цьому враховували дані, отримані за допомогою сучасного радіотелескопа ASKAP.

Про це повідомляє  The Conversation.

Астрофізики надали зображення, на якому можна розглянути те, що залишилося від наднової зірки, що отримала назву G261.9+5.5. Вона знаходиться на відстані 10-15 тисяч світлових років від нашої планети. На фото зображено не тільки безпосередньо область вибуху, але і простір навколо. При цьому фахівці змогли отримати зображення з максимальною деталізацією. Астрофізики вважають, що незабаром вони зможуть отримати додаткову інформацію щодо віку, розміру і типу вибуху наднової зірки.

Фахівці розповіли про те, що об’єкт неймовірно складний, тому потрібно було докласти не аби яких зусиль для того, щоб обробити та візуалізувати отримані дані. Для цього потрібна велика обчислювальна потужність та багато оперативної пам’яті. Саме тому для роботи був використаний суперкомп’ютер.

Розробник Setonix представив інформацію щодо того, що запуск системи буде проводитися у два етапи. На сьогодні в роботу був введений тільки один модуль. Буквально до кінця цього року планується запуск другого модуля.

За рахунок повного розгортання системи вийде в кілька разів збільшити потужність комп’ютера. Телескоп ASKAP найближчим часом буде проводити глибоке дослідження неба, тому з’явиться багато роботи для суперкомп’ютера.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.