Вчені не можуть зрозуміти, чому у США масово гинуть кити

Вчені не можуть зрозуміти, чому у США масово гинуть кити

Масова загибель китів / фото: aussiedlerbote.de

Двісті мертвих китів було виявлено за останні 7 років на узбережжі США. Тіла ссавців з такою регулярною частотою раніше не зустрічалися. Взагалі в природі кит може прожити буквально цілу вічність. Коли він вмирає – це серйозний привід перевірити склад океанічної води.

Про це повідомляє IFLScience.

Масова загибель горбатих китів протягом останніх років викликає серйозне занепокоєння в екологів. Найбільша кількість трупів зафіксована на узбережжі від Мену до Флориди.  

У Нью-Йорку 7 років тому екологи нарахували 40 мертвих горбатих китів, в Массачусетсі ще 35. При цьому кожен раз це не був труп, який винесло на берег. Всі представники цього виду тварин викидалися на узбережжя і вмирали на ньому. 

Після розтину 90 трупів екологи прийшли до висновку, що більша частина китів постраждала від зіткнень з кораблями та рибальськими снастями. 

Потрібно провести ще дуже багато досліджень, щоб знайти причину масової загибелі. Екологи вимагають звернути увагу на цю проблему. Кити – це особливі тварини, які є важливою частиною екосистеми світу. 

Теорії та припущення

Деякі вчені дотримуються теорії, що горбаті кити могли загинути через будівництво вітрових електростанцій у Нью-Джерсі. При цьому в комісії з морських ссавців кажуть, що немає доказів, що підтверджують цю теорію. 

Також ймовірною причиною такої масової загибелі ссавців може бути збільшення кількості суден в океані. Через це в Нью-Йорку навіть були страйки.

Зміни клімату також можуть бути однією з причин загибелі ссавців. Потепління води в океані унеможливлює комфортне життя для китів.

Ну і звичайно ж мікропластик може забирати життя китів. Вчені досліджують всі можливі теорії, щоб зупинити вимирання цілого виду.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.