Вчені не можуть пояснити дивні поштовхи на острові Борнхольм

Вчені не можуть пояснити дивні поштовхи на острові Борнхольм

Острiв Борнхольм / фото: turizm.pibig.info

Місцеві жителі описали глибоке бурчання, тремтіння та зміну тиску у вухах, коли почалися підземні поштовхи. Спочатку сейсмологи вирішили, що причиною цього став землетрус, втім пізніше вони це виключили і зайшли в глухий кут щодо причини явища.

Про це пише IFLScience.

В суботу, 13 травня, понад 60 жителів данського острова Борнгольм зв’язалися з Геологічною службою Данії та Гренландії (GEUS) та повідомили про незрозумілі поштовхи, які вони прийняли за землетрус. Дослідники з GEUS перевірили дані сейсмографів і насправді зафіксували поштовхи магнітудою 2,3. Однак, цей тремор землі все ж не є землетрусом, а розгадка причин події загнала вчених у глухий кут.

Внаслідок підземних поштовхів ніхто не постраждав, хоча, як повідомляється, стіни будинку тріснули. GEUS спантеличений щодо джерела підземних поштовхів і розглядає кілька варіантів, які пояснюють те, що сталося.

Зазначається, що аналогічні повідомлення про землетруси надходили від жителів північного заходу Англії у 2022 році. Тоді сейсмологи встановили, що причиною поштовхів стало подолання бойовим літаком “Тайфун” звукового бар’єру біля узбережжя. Однак наразі точна причина поштовхів, які відчувалися у Борнхольмі, залишається невідомою.

Натомість вчені припускають, що поштовхи були викликані “хвилями акустичного тиску з невідомого джерела”. Було ще одне пояснення незрозумілому землетрусу: військові навчання, що проводилися в Польщі, більш ніж за 140 кілометрів на південь. Однак пізніше дослідники виключили обидва ці варіанти. 

Сейсмологи вважають, що ймовірність того, що поштовхи на острові виникли внаслідок контрольованого вибуху в Польщі, який був зроблений незадовго до перших повідомлень про поштовхи, сягає нуля.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.