Вчені назвали продукти, які підвищують ризик передчасної смерті

Вчені назвали продукти, які підвищують ризик передчасної смерті

Ризик передчасної смерті / фото: freepik.com

Вчені попереджають, є продукти, які підвищують ризик передчасної смерті. Краще відмовитися від їх вживання і взагалі переглянути свій раціон. На цю тему було проведено масштабне дослідження. Список шкідливої й небезпечної їжі нижче.

Про це повідомляє American Journal of Preventive Medicine.

Найбільш небезпечними для здоров’я людини вчені називають продукти з високим ступенем обробки. Дослідники з Університету Сан-Паулу опублікували цілу наукову роботу про це. З 2019 року вони зафіксували 57 тисяч передчасних смертей у Бразилії. Вмирали люди у віці 30-70 років. У процентному співвідношенні, це більш як 10% випадків передчасної смерті у всій країні.

Справа в продуктах, впевнені експерти. Вони сприяють розвитку захворювання серцево-судинної системи. Це основний фактор, через який люди не доживають до глибокої старості.

Продукти, які проходять ультраобробку, містять в собі у величезній кількості штучні добавки. Проблема в тому, що багато людей звикли їсти це щодня:

  • торт;
  • шинка;
  • заморожена піца;
  • газовані напої;
  • локшина швидкого приготування;
  • хліб;
  • печиво та ін.

Цього в раціоні бути не повинно. Щоб переконатися у своїй теорії, вчені порівняли ризик смертності людей, які споживали ці продукти й тих, хто їв мало та уникав «ультраобробки». 

За їхніми даними чверть бразильців з’їдають до 50% шкідливої їжі від денного раціону щодня. Якби вони скоротили споживання хоча б у 2 рази, передчасних смертей було б менше на 20 тисяч щороку.

У США продукти з високим ступенем обробки споживають ще більше, 57% від денного раціону. У цій країні рівень передчасної смерті ще вищий. Тому дослідники наполягають на тому, щоб люди харчувалися правильно: середземноморська дієта відмінний приклад. Також можна повчиться культурі харчування у жителів Японії.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.