Вчені назвали побічні ефекти вживання чаю

Вчені назвали побічні ефекти вживання чаю

Чай може нашкодити здоров’ю / фото: freepik.com

Одним з найбільш популярних напоїв у всьому світі вважається чай. Звичайно, він може дуже добре впливати на людське здоров’я, але разом з тим є і певні побічні ефекти, про які важливо знати, щоб не нашкодити собі.

Про це повідомляє EatThis.

Порушення добового ритму

Вживання великої кількості чаю може стати причиною порушення природного ритму організму. У напої є багато кофеїну, приблизно 14-61 мг на одну порцію в залежності від виду чаю. Попри те, що доза в одній чашці не надто велика, декількох порцій може вистачити для того, щоб порушити добовий ритм тіла. Це своєю чергою впливає на якість сну,  може збитися графік, тому краще не вживати чай у вечірній час.

Рак стравоходу

Якщо пити дуже гарячий чай, то збільшується ризик розвитку плоскоклітинного раку стравоходу. Це було доведено одним з досліджень вчених. Інші ж експерти відзначають, що не тільки гарячий чай, але і гаряча кава може привести до досить серйозних та тривалих пошкоджень стравоходу.

Знижує рівень заліза

Чай бажано не вживати тим людям, які страждають дефіцитом заліза в організмі. Проведені дослідження продемонстрували, що зелений і чорний чай можуть знижувати біодоступність заліза аж до 94%. У напої є певні дубильні речовини, які не дозволяють залізу нормально засвоюватися. Нестача мікроелемента може привести до проблем зі шкірою, до виснаження, частого головного болю та прояву тривоги.

Часте сечовипускання

Чай належить до числа діуретиків, тому провокує досить часте сечовипускання. Причиною є те, що в нирках починає підвищуватися рівень натрію, і організм намагається вивести його природним шляхом.

Вживати чай у великій кількості небажано, навіть якщо немає ніяких протипоказань до цього. У такому випадку напій зможе принести користь і не зашкодить здоров’ю.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.