Вчені назвали першоджерело можливої наступної пандемії

Вчені назвали першоджерело можливої наступної пандемії

Глобальне потепління / фото: freepik.com

Вчені провели нове дослідження і встановили, що наступна пандемія багатьох здивує, адже переносниками вірусу стануть не птахи або кажани, а талі льодовики. Після генетичного аналізу ґрунту, а також озерних відкладень, проби яких були взяті в найвищому прісноводному озері Хейзен. Вони з’ясували, що в тих місцях де активно тануть льодовики, присутній більш високий ризик того, що почне поширюватися вірус.

Про це повідомляє The Gurdian.

У льодовиках знаходиться величезна кількість вірусів і бактерій. Вони можуть прокинутися через те, що на планеті продовжує підвищуватися середня температура повітря. У 2016 році через хвилю спеки, яка розтопила тушу зараженого північного оленя в мерзлоті Сибіру, виник спалах сибірської виразки.

Для того, щоб отримати більше інформації про ризики заморожених вірусів, Стефан Аріс-Брозу разом зі своїми колегами провів нове дослідження. Він секвенував ДНК і РНК для того, щоб ідентифікувати сигнатури, що збігаються з сигнатурами тих вірусів, які сьогодні відомі науці. Після цього був використаний спеціальний алгоритм для того, щоб встановити наскільки великі шанси того, що дані віруси зможуть заразити неспоріднені організми.

У науковому журналі Proceedings of the Royal Society B були опубліковані результати проведеного дослідження. Вони продемонстрували, що більш високий ризик передачі вірусів новим господарям буде в тих місцях, де присутня більша кількість талої води. Відповідно, ситуація з глобальним потеплінням може стати причиною серйозних проблем на планеті.

Деякий час тому було встановлено, що протягом багатьох тисячоліть віруси можуть залишатися всередині льодовиків. Вченим вдалося виявити віруси, вік яких становив 15 і 30 тисяч років. Жан-Мішель Клавері розповів про те, що якщо стародавні льодовики розтануть, то це може привести до справжнісінької катастрофи. Водночас якщо віруси, а також їх «переносники» будуть відсутні в навколишньому середовищі, то в такому випадку ймовірність того, щоб події будуть розвиватися дуже погано, низька.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.