Вчені назвали країни, які можуть затопити танущі льодовики

Вчені назвали країни, які можуть затопити танущі льодовики

Танення льодовиків / фото: LiveJournal

Нове дослідження про танення льодовиків показало невтішні результати. До 2100 року понад 200 тисяч льодовиків розтане, що призведе до затоплення 4 країн. У зоні ризику опиняться мільйони людей.

Про це повідомляють Новини Планети з посиланням на Science Alert.

Льодовики утворюють крижані річки, на формування яких йдуть мільйони років. Вони складаються з сильно спресованого снігу й іноді утворюють величезні крижані щити і йдуть в море.

Вчені з Університету Ньюкасла (Великобританія) провели дослідження, результати якого просто жахають. Через танення льодовиків під загрозою опинилися такі країни, як Індія, Пакистан, Перу і Китай. Саме тут населення найбільш вразливе до кліматичних лих.

Льодовикове озеро є результатом танення льодовиків. Тепла морська вода розтоплює льодовики знизу, і під тими накопичується вода, оточена льодом.

В ході наукової роботи дослідник стихійних лих Керолайн Тейлор прийшов до висновку, що 15 млн осіб можуть опинитися під загрозою, адже місцевість, де вони живуть, буде затоплена. Це станеться, якщо величезне Льодовикове озеро буде переповнене і вибухне. Поки що це тільки прогнози, але вони можуть збутися.

Дослідники розповіли, що прориви таких озер можуть стати причиною повеней. Катастрофи відбуваються так швидко, що людей просто не встигають попереджати про наближення біди. Подібні випадки вже відомі історії, шляхи руйнування простягалися на сотні кілометрів.

Досліджуючи дану проблему, вчені зібрали інформацію про стан льодовикових озер, про їх розміри, кількість і обсяги. Далі вони зосередилися на вивченні тих об’єктів, які стрімко збільшилися за останнє десятиліття, і провели масу математичних розрахунків, взявши до уваги людей, які проживають нижче за течією. Як виявилося, в зоні ризику знаходяться зовсім не ті країни, які розташовані найближче, а ті, які найменше пристосовані до боротьби із затопленнями й різними стихійними лихами. Цими країнами виявилися: Індія, Перу, Пакистан і Китай.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.