Вчені назвали добову норму вживання цукру

Вчені назвали добову норму вживання цукру

Цукор / фото: pixabay.com

Усі ж знають, що надмірне споживання цукру шкодить здоров’ю. Але є та міра, від якої не буде шкоди організму. Вчені розповіли про цю норму споживання для людини.

Про це повідомляє BMJ.

Чим небезпечний цукор?

Ризик розвитку діабету: Поїдання великої кількості цукру може призвести до розвитку діабету 2 типу. Високий рівень цукру в крові може пошкодити клітини підшлункової залози, що погіршує її функцію і збільшує ризик розвитку діабету.

Ожиріння: Цукор – це швидкозасвоюваний вуглевод, який дає швидкий заряд енергії, але водночас стимулює жирові відкладення. Надмірне споживання цукру може призвести до ожиріння, яке є фактором ризику для розвитку серцево-судинних захворювань.

Проблеми із серцево-судинною системою: Надмірне споживання цукру може підвищити рівень холестерину в крові, що збільшує ризик розвитку серцево-судинних захворювань, таких як артеріальна гіпертензія, ішемічна хвороба серця та інсульт.

Карієс: цукор – це фактор ризику для розвитку зубного карієсу. Бактерії в ротовій порожнині перетворюють цукор на кислоту, яка руйнує емаль зубів.

Вплив на психічне здоров’я: експерименти показали, що вживання цукру може впливати на рівень гормонів, пов’язаних з агресією та депресією. Надмірне споживання цукру може призвести до зміни їхнього рівня, що може негативно вплинути на психічне здоров’я людини.

Загальний висновок: Споживання цукру має бути помірним, щоб уникнути можливих побічних ефектів на здоров’я.

Скільки цукру на день можна їсти

Вченим з Китаю та США прийшла ідея – розрахувати точну добову та тижневу норму цукру. За основу дослідження вони взяли рекомендації ВООЗ, а саме – зменшити кількість споживання цукру до 10% від добового споживання енергії. 

Вони вивчили всі недоліки цієї рекомендації і написали свої, більш достовірні та науково-обґрунтовані.

Загалом було проведено 73 метааналізи.  З них 63 обсерваційних і 6 рандомізованих.  Далі було вивчено 8601 статтю і понад 80 результатів раніше проведених експериментів. 

Виявилося, що дорослій людині можна споживати не більше 5% калорій у вигляді цукру на добу.

Наприклад, при добовому раціоні калорій у 2000 ккал, обмеження споживання цукру до 10% становить 200 ккал або 50 грамів цукру, а до 5% – 100 ккал або 25 грамів.

Поряд із рекомендаціями, є й дослідження, які свідчать про зниження ризику розвитку метаболічних захворювань, серцево-судинних захворювань і діабету II типу при обмеженні споживання цукру до 5% від загального раціону.

Крім того, слід пам’ятати, що не всі цукри однаково корисні або шкідливі. Наприклад, природні цукри, що містяться у фруктах і овочах, є більш корисними, ніж додані цукри, що містяться в солодких напоях, кондитерських виробах тощо.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.