Вчені назвали людський орган, який ніколи не старіє

Вчені назвали людський орган, який ніколи не старіє

Який орган людини ніколи не старіє / фото: Legion Media

Чим старшим стає організм людини, тим більше змін у ньому відбувається. При цьому вчені розповіли про те, який орган через роки все одно залишається молодим. На нього не впливає вік та старечі зміни.

Про це повідомляє ScienceAlert.

Вчені з Дрезденського технічного університету встановили, що печінка не має жодного стосунку до віку людини. Причиною цього є те, що в даному органі постійно оновлюються клітини. Тому, якою б старою не була людина, її печінці все одно буде не більше ніж три роки.

Звернути увагу варто на те, що безпосередньо швидкість регенерації клітин впливатиме на те, як з організму людини виводяться різноманітні токсини та інші речовини, які можуть завдати серйозної шкоди. Коли клітини починають переробляти токсини, відбувається досить серйозне їх пошкодження. Через деякий час вони починають відновлюватись, щоб продовжити виконувати свої функції.

Середній вік печінки, незалежно від віку людини, становить три роки і навіть менше. Цей висновок було підтверджено за допомогою дослідження зразків тканин, вилучених із печінки. За рахунок того, що клітини постійно оновлюються та замінюються, орган не старіє. Фахівці відзначили, що далеко не всі клітини в печінці однакові, якщо їх розглядати з точки зору швидкості їх регенерації. Окремі клітини можуть мати вік близько 10 років. На це може впливати те, який саме набір хромосом вони нестимуть.

Для того, щоб зберегти здоров’я не лише печінки, а й у цілому всього організму, дуже важливо стежити за своїм харчуванням та правильно підбирати продукти. У раціоні повинен бути хліб з висівками. Корисними вважаються макарони із твердих сортів пшениці. Доповненням до будь-якої страви стануть фрукти та овочі. Не треба забувати про фізичну активність, яка також робить людський організм здоровішим у будь-якому віці. Також бажано скоротити кількість споживаних солі та цукру.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.