В Україні вшановують пам’ять дітей, які загинули через агресію Росії

В Україні вшановують пам’ять дітей, які загинули через агресію Росії

Діти і війна / Фото: АрміяInform

На дату 4 червня в Україні встановили День пам’яті дітей, загиблих в результаті агресії Росії. Таке рішення прийняла Верховна Рада 1 червня 2022 року, на 98-й день війни. Постанова була прийняла голосами 308 нардепів, не голосували тільки представники ОПЗЖ, фракція якої офіційно припинила своє існування 12 травня цього року.

У пояснюючій записці до постанови сказано, що точну кількість постраждалих дітей поки встановити неможливо через те, що частина території України окупована, багато тіл загиблих знаходиться під завалами, а більше 230 тисяч маленьких українців просто викрадено і вивезено в РФ.

На сьогодня офіційно підтверджено загибель 261 дитина, 465 малюків отримали поранення і каліцтва, 79 неповнолітніх зникли безвісти у зоні бойових дій. Найменшим було 23 дні, 1, 1,5 і 3 місяці. У ОП з жалем констатують, що кількість жерв може бути значно більшою, про це можна бути взнати тілько після повного звільнення українських територій.

Найбільше дітей постраждало у Донецькій, Київській, Харківській, Чернігівській, Луганській, Херсонській, Миколаївській, Запорізькій, Сумській, Житомирській, Дніпропетровській областях. 16 дітей постраждали в Києві.

4 червня в рамках вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України у Національному музеї історії України у Другій світовій війні створено мультимедійний проєкт — Мартиролог, в якому представлені фото, імена та історії загиблих юних українців. Вони з’являються на символічному вівтарі, зі світлин очі в очі за відвідувачами стежать ті, хто тепер перетворився на янголів. Відому цифру обірваних життів в реальному часі відображає символічна рахівниця. Ця вражаюча експозиція не залишить байдужим нікого.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.