В Україні зросла кількість хворих на COVID-19: що відомо

В Україні зросла кількість хворих на COVID-19: що відомо

Коронавірус в Україні / фото: freepik.com

Про коронавірус на час всі забули, хоча хвороба нікуди не поділася. Голова Комітету Верховної Ради з питань здоров’я Михайло Радуцький розповів про те, яка сьогодні епідобстановка в Україні. За його словами, ситуація важка, але контрольована. Те, що відбувається в країні зараз не приносить таких великих негативних наслідків, як це було в минулі роки.

З першими похолоданнями кількість захворювань різко зросте. Україна на порозі нової хвилі коронавірусу. Причина — низький рівень вакцинації серед населення. Вже зараз фіксують спалахи масових звернень до лікарень з коронавірусом у західних областях. Кількість позитивних тестів на Covid-19 в тиждень перевищує 10 тисяч в країні. Це досить високий показник.

Необхідна термінова вакцинація третьою дозою і повторна ревакцинація четвертою бустерною вакциною серед громадян. Це допоможе уповільнити хворобу і спростить її перебіг у пацієнтів. Найголовніше призначення вакцини — запобігти смерті пацієнта. Серед всіх різновидів вірусу, які сьогодні є, найлегший Омікрон. Дельта переноситься найважче.

Для кого стане доступним 4 бустер в Україні

Сьогодні в Україні достатня кількість вакцин від коронавірусу. Найближчим часом надійдуть нові партії. ВООЗ дали загальні рекомендації про те, кому в першу чергу рекомендовано зробити 4 щеплення від ковида:

  • люди похилого віку;
  • ті, хто страждають різними хронічними захворюваннями.

Піти та зробити щеплення зможуть всі охочі. Поки що жорстких карантинних обмежень чекати не потрібно. Зараз рівень захворюваності в Україні досяг свого піка. Скільки він ще протримається, невідомо. Все залежить від того, чи з’явиться новий вид коронавірусу, як швидко люди зроблять нове щеплення, чи будуть і далі дотримуватися масочного режиму.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.