В Україні достатньо необхідних препаратів у разі аварії на Запорізькій АЕС

В Україні достатньо необхідних препаратів у разі аварії на Запорізькій АЕС

Фото: freepik.com

В Україні достатньо необхідних препаратів у разі аварії на Запорізькій АЕС. Тож населенню не слід скуповувати в аптеках препарат калій йодид.

Про це повідомив під час телемарафону міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

“Держава закупила в достатній кількості препарати, які дозволять нам захистити щитовидну залозу, щоб радіаційний йод не мав негативного впливу, і вони будуть видані тоді, коли потрібно. Всі заклади охорони здоров’я в потенційній зоні впливу забезпечені цим препаратом”,  – повідомив міністр охорони здоров’я.

Калієм йодитом у повному обсязі забезпечені усі обласні лікарні. В першу чергу його доставили у медичні заклади тих регіонів, що межують з Запорізькою АЕС.

“Ми готові до будь-якого розвитку подій. За це переживати не потрібно, скуповувати йодовмісні препарати також не потрібно, – підкреслив Віктор Ляшко.

Слід зазначити, що за останній тиждень у більшості аптек препарат калій йодид зник з вільного продажу. Проте вживати його самостійно, “у якості профілактики” вкрай небезпечно для здоров’я. Лікарі зазначають, що пити калій йодид треба лише у разі реальної радіаційної загрози.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.