В США оцінили, як позначиться витік секретних даних на контрнаступі ЗСУ

В США оцінили, як позначиться витік секретних даних на контрнаступі ЗСУ

Бен Годжес / фото: 24 канал

“Злив” секретної інформації не позначиться на контрнаступі України, адже він “неминучий”. Вплив витоку даних дещо перебільшений, особливо враховуючи той факт, що самі документи не містять реальних подробиць щодо планів контрнаступу України.

Таку думку висловили генерал-лейтенант США у відставці Бен Годжес та аналітик Метт Орр Голосу Америки.

Зокрема, Ходжес зазначив, що витік документів не матиме впливу на контрнаступ ЗСУ. Він вважає, що українська сторона має бути менш “засмученою” можливими наслідками, ніж американська, яка, на його думку, продемонструвала свою “вразливість”. 

Генерал сказав, що “завжди припускав те, що українцям не вистачає боєприпасів, бо вони використовують їх у великій кількості”. Він наголосив на необхідності передати Україні боєприпаси “у ще більших масштабах”, якщо виявиться, що оприлюднений звіт є правдивим. Крім того, Ходжес вважає за необхідне знову розглянути питання надання Україні “винищувачів F-16 або інших літаків, які могли б допомогти”.

“Ми повинні надати їм [Україні] допомогу, чи то винищувачі F-16, чи тактичні ракети АТАCМS, снаряди чи різні типи високоточних засобів більшої дальності, які б допомогли змусити Росію не використовувати Крим як місце, звідки вона завдає своїх ракетних ударів”, – заявив Ходжес.

Інший аналітик Метт Орр додав, що вплив витоку документів на загальну ситуацію сильно перебільшений. Адже для тих, хто уважно стежить за війною в Україні, нічого нового чи шокуючого не стало відомо. 

За словами Орра, росіяни і без витоку інформації мали деяке уявлення про те, що і в якій кількості отримує Україна від Заходу.

“Деякі деталі про військові постачання в Україну, наприклад, про кількість артилерійських боєприпасів, які отримують українці, скільки протиповітряних боєприпасів у них є, які ППО і коли очікують українці і так далі — все це може стати в нагоді росіянам, але не можна сказати, що вони були в повному невіданні про це раніше”, – сказав Орр.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.