В річницю війни армія РФ залишила Путіна без значних перемог – ISW

В річницю війни армія РФ залишила Путіна без значних перемог – ISW

Російські окупанти / фото: DW

Поразки російської армії у війні та нездатність до значних оперативних успіхів позбавляють Путіна можливості звітувати перед російською публікою про військові досягнення. Ймовірно, до річниці війни очільник Кремля не заявить і про захоплення міста Бахмут, бої за яке тривають півроку.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW). 

Зазначається, що російські військові не досягли значних оперативних успіхів в Україні з моменту захоплення Сєвєродонецька у липні 2022 року. З того часу українські сили звільнили майже 18 тисяч квадратних кілометрів території.

Заплановане на 21 лютого традиційне звернення Володимира Путіна до Федеральних зборів Росії, ймовірно, мало б відбутися на тлі досягнення російськими військами принаймні тактичного успіху у районі Бахмута. Однак, з 4 липня 2022 року в результаті інтенсивних бойових дій російські війська змогли завоювали лише близько 500 квадратних кілометрів у районі Бахмута, при цьому зазнаючи колосальних втрат.

Аналітики ISW зазначають, що Путін міг би оголосити про початок наступної хвилі мобілізації, але більшість індикаторів та оцінок говорять про те, що зараз він цього робити не буде.

“ISW разом з міністром оборони Великобританії Беном Уоллесом оцінює, що російські збройні сили вже задіяли значну кількість наявних формувань для активізації наступальних операцій в Україні і відсутність великих незадіяних резервів, ймовірно, завадить Путіну оголосити про початок абсолютно нової великомасштабної наступальної операції”, – йдеться у звіті. 

Фахівці Інституту припускають, що Путін, ймовірно, продовжуватиме робити незначні публічні виступи, оскільки відсутність військових успіхів Росії в Україні позбавляє його можливості заявляти чи переконливо обіцяти якусь значну перемогу.

В ISW вважають, що запекла українська оборона самого Бахмута завадить Путіну заявити, що Росія захопила це місто у річницю війни. Це твердження, як зазначають аналітики, могло б відновити довіру до Путіна у суспільстві.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.