В Польщі назвали напрямки, на які Росія готує наступи

В Польщі назвали напрямки, на які Росія готує наступи

Матеуш Моравецький / фото: Polskie Radio

Росія знову намагатиметься захопити столицю України, тому готує масштабні наступальні дії з кількох різних напрямків. Ймовірні строки нового російского наступу – березень-квітень 2023 року.

Про це повідомляють Новини Планети з посиланням на заяву прем’єр-міністра Польщі Матеуша Моравецького в інтерв’ю Bild.

На думку польського прем’єр-міністра, російські війська під час нового наступу на Україну можуть піти з двох-трьох різних напрямків, в тому числі і з Білорусі, для того щоб оточити Київ.

“Я думаю, що план Путіна і його людей, таких як Валерій Герасимов, його новий головнокомандувач російською армією, полягає в тому, щоб оточити Україну. І, готуючи всі ці плани, він, ймовірно, відчуває, що йому потрібно атакувати з двох чи трьох різних напрямків. Тому я думаю, що українці не можуть виключати наступу на північну частину України з території Білорусі, задля того, аби оточити Київ із заходу”, – вважає Моравецький.

На його думку, зараз Путін лише готується до наступу, а розпочнеться він, ймовірно, коли земля стане цілком придатною для проходу важких танків, артилерії та іншої техніки, тобто коли “висохне весь бруд, болота і не дуже підготовлений ґрунт для наступу”.

За словами Моравецького, новий наступ Росії, можливо, відбудеться вже у березні чи квітні, і “це буде дуже жорсткий наступ”. Він також нагадав, що Путін вже мобілізував досить багато військових – приблизно 200 000–250 000 нових солдатів.

“Я думаю, що, на жаль, він [ президент РФ Володимир Путін – ред.] не тільки сповнений ненависті до України, але також хоче ще раз показати своєму народу, що він довгостроковий гравець, який ніколи не здається, і він знову нападе на Київ”, – сказав Моравецький.

Прем’єр-міністр Польщі запевнив, що мета його країни – підтримати Україну, докласти зусиль, аби вона виграла цю війну, зберігла свій суверенітет, свободу та територіальну цілісність. 

“Це дуже важливо, і я розглядаю цю війну як поворотний момент в нашій історії. Тому, не дай Боже, щоб Росія виграла цю війну, це означатиме зовсім інший ландшафт в Європі”, – зауважив Матеуш Моравецький.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.