В Пентагоні оцінили стратегічне значення Бахмута

В Пентагоні оцінили стратегічне значення Бахмута

Ллойд Остін / фото: rbc.ua

Українська сторона у понеділок заявила, що її війська все ще тримаються у жорстокому бою за Бахмут, тоді як Вашингтон заявив, що навіть якщо це місто впаде внаслідок російського наступу, це не обов’язково дасть Москві нового імпульсу у війні. Більш того, падіння Бахмуту не дасть Росії тих переваг, на які вона розраховує.

Про це Reuters повідомив очільник Міністерства оборони США Ллойда Остіна.

На його переконання, українське місто Бахмут на Донеччині має більше символічне значення, ніж оперативне. Захоплення російськими військами цього населеного пункту, на думку Остіна, зовсім не свідчить про те, що Росія відновить динаміку своїх військових зусиль та зможе змінити хід війни.

“Я думаю, що це більше символічне значення, ніж стратегічне й оперативне, — заявив глава Міноборони США представникам ЗМІ. Водночас представник Пентагону звернув увагу журналістів, що не буде прогнозувати, чи зможе Росія захопити Бахмут або коли саме це може статися.

На думку Остіна, можливе падіння Бахмуту не дасть країні-агресорці так багато переваг на полі бою, як вона на це розраховує. Ба більше, “падіння Бахмута не обов’язково означатиме, що росіяни змінили хід цієї боротьби”, вважає генерал армії США.

У виданні зазначається, що Росія намагається оточити Бахмут, щоб забезпечити собі перше велике завоювання більш ніж за півроку важких, кровопролитних боїв за всю війну. 

У понеділок, 6 березня президент України Володимир Зеленський зібрав Ставку, на якому було ухвалено рішення щодо подальшої долі Бахмута.

“Оцінюючи перебіг оборонної операції, президент поставив запитання головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному та командувачу оперативно-стратегічного угруповання військ “Хортиця” Олександру Сирському щодо подальших дій на Бахмутському напрямку”, – повідомили у президента. 

Рішення щодо продовження оборонної операції та подальшого посилення позицій українських воїнів у Бахмуті підтримали Залужний та Сирський.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.