В п’ять разів більше, ніж зазвичай: що відомо про втрати ворога

В п’ять разів більше, ніж зазвичай: що відомо про втрати ворога

Втрата ворога / фото: Генштаб ЗСУ

Кількість підтверджених загиблих росіян на війні в Україні стрімко збільшилась з початку лютого. При цьому підтверджені втрати почали суттєво зростати ще із середини грудня, а за останні два тижні смертність у лавах ворога стала в п’ять разів вищою за середній щотижневий показник.

Про це повідомляє BBC.

Журналісти звертають увагу, що впродовж останніх 14 днів кількість підтверджених втрат у п’ять разів перевищила звичайні щотижневі цифри. Це може бути результатом наступу, який Росія почала на Донбасі.

“Підтверджені втрати почали суттєво зростати ще з середини грудня. Протягом усього 2022 року російські джерела щотижня зазвичай повідомляли приблизно про 250-300 загиблих. У січні ці цифри подвоїлися”, – йдеться у виданні.

Найбільшу частину загиблих за останні три місяці становлять мобілізовані, ув’язнені та добровольці (це ті, хто підписали контракт з армією та Росгвардією уже після 24 лютого).

Завдяки відкритим джерелам журналісти BBC встановили імена 14 709 російських військових, які загинули на війні від 24 лютого. При цьому, лише за перші два тижні  лютого було підтверджено особи 1 679 загиблих росіян. Втім очевидно, що реальний показник у рази вищий – це розуміють і журналісти. Вони зазначають, що опираються лише на підтверджені повідомлення стосовно цього.

“Ми спираємося лише на підтверджені повідомлення про загибель, тому зібрані дані не відображають реального рівня втрат. Ми припускаємо, що наш список може містити щонайменше вдвічі менше імен загиблих, ніж насправді поховано у Росії. Такого висновку ми дійшли, вивчаючи обстановку на цвинтарях у понад 60 російських населених пунктах протягом усього 2022 року”, – зазначається в матеріалі.

Відповідно, за найбільш консервативною оцінкою, під час вторгнення в Україну Росія могла втратити понад 29 500 людей загиблими. Водночас загальні безповоротні втрати Росії (через смерть, поранення або зникнення безвісти) можуть становити щонайменше 133 тисячі осіб, вважають в BBC.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.