В ООН відреагували на жорстке відео страти українського полоненого

В ООН відреагували на жорстке відео страти українського полоненого

ООН / фото: slovoidilo.ua

Організація Об’єднаних Націй приголомшена жахливим відео страти українського полоненого. Там заявили, що страта “не є поодиноким випадком” жорстокого поводження російських військових до українських полонених, тому всі причетні до цього мають понести покарання. 

Про це пише CNN.

Організація Об’єднаних Націй заявила, що вона “приголомшена особливо жахливими відео, розміщеними у соціальних мережах”, одне з яких демонструє страту захопленого українського солдата, а інше показує понівечені тіла двох українських солдатів, які лежать на землі.

У короткій заяві Місія ООН з прав людини в Україні, що входить до складу Управління Верховного комісара ООН з прав людини, йдеться про те, що подібні страти “не є поодиноким випадком”.

“У недавніх звітах Місія зафіксувала низку серйозних порушень міжнародного гуманітарного права, зокрема скоєних щодо військовополонених. Останні інциденти також мають бути належним чином розслідувані, а винні мають бути притягнуті до відповідальності”, — йдеться у заяві.

Управління Верховного комісара ООН з прав людини заявило, що задокументувало страту без суду і слідства 15 українських військовополонених російськими силами, а також використання українських військовополонених у якості живих щитів, смерть двох поранених військовополонених через відсутність медичної допомоги, а також катування.

Речниця Єврокомісії Набіла Массралі наголосила на тому, що вбивство військовополонених є серйозним порушенням Женевської конвенції, і цей випадок вкотре демонструє, що Росія цілковито ігнорує міжнародне гуманітарне право.

Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що відео яке нібито демонструє обезголовлення українського солдата є “жахливим”, але “перш за все нам потрібно перевірити його справжність”.

“Безумовно, це жахливі кадри. Спочатку потрібно перевірити достовірність. А потім, звичайно, це може стати приводом для того, щоб перевірити, чи це так чи не так, чи мало це місце і якщо мало – то де і з боку кого”, — сказав Пєсков під час чергової бесіди з журналістами в середу.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.