В Омані знайшли срібні прикраси віком 5000 років

В Омані знайшли срібні прикраси віком 5000 років

Давня срібна печатка / фото: Оmanobserver.om

Омано-американська команда під час розкопок в Дахві знайшла колекцію прикрас зі срібла. Виявилося, що вони належать до стародавньої Індської цивілізації. Коштовностям 5000 років. Керувала міжнародною дослідницькою групою професор Кімберлі Вільямс. Вона і представила на міжнародній виставці в Барселоні цінне відкриття.

Про це повідомляє Oman Daily.

Розкопки проводили на місці, де в бронзовому періоді були розташовані поселення. Вчені знайшли колекцію з коштовностей. Прикраси були зроблені зі срібла. На місці розкопок в одній з могил 3 тисячоліття до нашої ери були виявлені кільця та останки різних коштовностей.

Археологів зацікавило одне кільце, воно було незвичайним — це печатка із зображенням індійського бізона. Такі прикраси історики пов’язують з Індською культурою (Хараппи).

Знахідка вказує на те, що вже в той час на місці поселення була дуже розвинена торгівля. Бізони часто були зображені на печатках у Месопотамії, Бахрейні та Ірані. Подібні екземпляри й раніше знаходили в Омані, але на гравіюваннях з каменю. На металевій прикрасі зображення бізона було знайдено вперше.

Професор Джонатан Марк Кеноер розповів, що такі печатки носили в пізньому періоді, і ця знахідка пролила світло на період бронзи. Раніше археологи та історики не думали, що люди того часу були настільки розвинені в технічному плані й могли створювати такі складні коштовності.

Аналіз срібла показав, що його добули в турецькій Анатолії. Тобто, Міжрегіональна торгівля була широко розвинена, люди обмінювалися товарами в стародавні часи. Швидше за все перстень зробили в Месопотамії з турецького срібла для представника Індської культури. Це вказує на складні комерційні та культурні відносини між стародавніми народами. Це вражає, адже раніше археологи вважали древніх людей більш примітивними.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.