В окупованому Криму зростає спротив серед населення

В окупованому Криму зростає спротив серед населення

Таміла Ташева / фото: Вікіпедія

Спротив проукраїнського населення на кримському півострові зростає з кожним місяцем від початку повномасштабної війни. Окупанти продовжують боротися з цим явищем у звичний для них спосіб – “винних” судять за так званою статтею про “фейки”.

Про це на брифінгу розповіла постійна представниця президента в Криму Таміла Ташева.

Зокрема, посадовиця розповіла, що в окупованому Криму помітно зростає спротив серед цивільного населення. З’являється все більше кримчан, які у тій чи іншій формі відкрито підтримують українську владу. Російські окупанти намагається боротися с цим: громадян судять та штрафують.

“Наших громадян судять і штрафують за так званою статтею про “фейки”: в окупованому Криму вже відкрито 239 справ за нібито дискредитацію збройних сил Росії, також винесено два кримінальних вироки”, – зазначила Ташева і додала, що переважну частину вироків судові реєстри окупантів не оприлюднюють. Втім, вже відомо, що загальна сума штрафів склала щонайменше 6,2 млн російських рублів. 

За словами Таміли Ташевої, “спротив не спадає, а прогресує і трансформується”: якщо навесні окупанти виписували штрафи за безневинні коментарі “ні війні”, то вже зараз карають за вигуки “Слава Україні!” та публічне виконання українських пісень.

Представниця президента повідомила, що  жителі окупованого Криму всіма силами намагаються уникнути незаконного призову до армії та нової хвилі мобілізації. Якась частина чоловічого населення призовного віку їде із Криму, інша переховується. Це все відбувається на тлі загострення відносин і серед самих окупантів. Міжусобна боротьба у середовищі так званих політичних еліт, котрі уявляють себе владою Криму стає дедалі активнішою, повідомила Ташева.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.