В Міноборони України озвучили плани Кремля

В Міноборони України озвучили плани Кремля

Війна в Україні / фото: Газета «День»

Полковник Олександр Мотузяник, спікер Міноборони України, заявив, що Кремль із самого початку планував лише один етап війни, хоча ходили чутки про те, що їх може бути кілька.

Про це повідомляє Оnline.ua.

Наступ мав бути блискавичним. Великі українські міста, а також столицю країни, потрібно було захопити максимально швидко і зробити ці території підконтрольними владі РФ. Насамкінець планувалося повністю повернути Україну під повний контроль Росії. Іншими словами, Кремль збирався повністю знищити українську державність, що стало основною метою агресора. Все це вони хотіли виконати за один етап, – каже речник Міноборони України.

Мотузяник зазначив, що через численні прорахунки, а також спротив української армії, Кремль почав коригувати подальші військові дії. Саме тому пішли чутки про наявність плану “Б”, який передбачає встановлення повного контролю виключно над Донецькою та Луганською областями. Цим зараз і займається російська армія.

Окупанти роблять все можливе для того, щоб на сході оточити українських військових. Це є основною тактикою супротивника. Як показала численна практика, вони дуже люблять створювати так звані «котли». Наша армія робить все, щоби не допустити цього.

Речник Міноборони додав, що Кремль поставив перед своєю армією завдання – до 9 травня встановити контроль над Донецькою та Луганською областями. Це дозволить Путіну надати народу хоч якісь позитивні звістки та продемонструвати нібито свою перемогу.

Водночас, Мотузяник упевнений у тому, що цього Росії буде недостатньо. Надалі може розпочатися наступ і в деяких інших областях, особливо в Херсонській, щоб отримати якнайбільше територій. Ворог займається підготовкою до цього наступу та накопичує сили, намагається закріпитися на тих територіях, що знаходяться під окупацією. Подальші дії агресора повністю залежатимуть від того, чим закінчиться битва за Донбас.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.