В Ізраїлі знайшли срібні монети віком понад 2000 років

В Ізраїлі знайшли срібні монети віком понад 2000 років

Срібні монети / фото: Big World Tale

В одній з печер, яка розташована в Юдейській пустелі знайшли ящик з незвичайним вмістом. У ньому були монети часів Антіхоа IV. Цей грецький цар заборонив багато єврейських обрядів, коли був правителем в тих краях. Експерти схильні вважати, що таким чином власник грошових заощаджень хотів заховати свої накопичення перед тим, як відправився воювати.

Про це повідомляє Express.

Срібним монетам приблизно 2200 років. Це відкриття стало офіційним доказом того, що повстання Маккавеїв дійсно було. Воно описане в Першій і Другій книгах Маккавеїв, що входять в Грецький Старий Завіт. Ця Біблія ще називається Септуігінт і її використовує Римська католицька церква. Повстання проходило в період зі 164 по 141 роки до нашої ери. Тоді воїни-повстанці виступили проти указів, що пригнічують релігійні обряди людей.

З війни людина так і не повернулася, а про скарб ніхто і не знав. У ті роки багато євреїв ховали в печерах свої багатства. Про це згадується в Першій книзі Маккавеїв. Також люди ховалися в пустелі, щоб уникнути звірячих законів.

Сьогодні вартість срібників оцінюють в 30000 шекелів. Їх знайшли в печері з цікавою назвою Мураббаат. Вона знаходиться на території заповідника Дарагех-Стрім. Це поруч із Мертвим морем. Сам ящик, в якому вони зберігалися, всередині був обкладений шматками овечої вовни. Зверху скарб був прикритий клаптем вовняної тканини пурпурного кольору. Сам ящик присипаний землею і дрібними каменями, а також шаром тисячолітнього пилу.

Срібники — це тетрадрахми, кожен з них оцінювався в 4 драхми. Їх викарбували за наказом Птоломея VI Філометра. Давньогрецький государ правив цими землями, в той час, як його дядько Антоних Епіфан четвертий (з прізвиськом «нечестивий») був імператором у Селевкідів. Тоді Юдея входила до складу цієї імперії. Дослідники схильні думати, що монети викарбували в 175-176 роках до нашої ери.

Досліджували скарб археолог Езра Кляйн і нумізмат Габріелла Бійовська. Вони працюють в ізраїльському управлінні старожитностей. Вони й розповіли, що ці срібники виставлять на загальний огляд на Хануку, яка пройде з 18 по 26 грудня 2022 року.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.